Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2020, 11:10

Sukces Assassin's Creed - Ubisoft podsumowuje 8. generację konsol

Firma Ubisoft podała 11 gier na konsole ósmej generacji ze swojego katalogu ze sprzedażą powyżej 10 milionów egzemplarzy. Na listę załapały się m.in. serie Assassin's Creed, Watch Dogs oraz Tom Clancy's The Division.

Sukces Assassins Creed - Ubisoft podsumowuje 8. generację konsol - ilustracja #1
Seria Assassin’s Creed dalej zalicza się do największych przebojów Ubisoftu.

Jeśli wierzyć wszystkim dotychczasowym doniesieniom, do premiery PlayStation 5 i Xbox Series X pozostało jeszcze nieco czasu. Jednakże firma Ubisoft uznała za stosowne już teraz pochwalić się wynikami swoich gier z ósmej generacji konsol. W oświadczeniu dla inwestorów wymieniono 11 tytułów wydanych przez francuską spółkę na obecne platformy, których sprzedaż przekroczyła 10 milionów egzemplarzy. Informację przekazał m.in. Daniel Ahmad z grupy analitycznej Niko Partners.

Większość pozycji z listy nie zaskoczy nikogo. Do zestawienia załapały się ostatnie odsłony serii Assassin’s Creed z wyłączeniem Syndicate (Unity, Origins i Odyssey) oraz czwarty i piąty Far Cry. Większe zdziwienie mogą budzić obie części cyklu Watch Dogs, zwłaszcza w kontekście nie najlepszego debiutu dwójki. Próg 10 milionów sprzedanych egzemplarzy przekroczyła też cała seria The Division, Rainbow Six: Siege oraz Ghost Recon: Wildlands. W ogłoszeniu wspomniano również o sporej popularności darmowego Rabidds Coding oraz „gier” z podserii Assassin’s Creed Discovery Tour, od wczoraj dostępnych bezpłatnie w ramach ograniczonej czasowo oferty Ubisoftu.