Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece (PC)

Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece PC

Samodzielna wersja eksploracyjnego trybu edukacyjnego z gry Assassin's Creed: Odyssey, wykorzystującego świat antycznej Grecji stworzony na jej potrzeby. Gracze mają szansę wziąć udział w wirtualnych podróżach z przewodnikiem.

Przygodowe | TPP | starożytność | edukacyjne | historyczne | eksploracyjne | starożytna Grecja

PC Windows
Okładka Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10września2019

10września2019

Uplay

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece to eksploracyjny tryb edukacyjny gry Assassin's Creed: Odyssey. Został on udostępniony wszystkim jej posiadaczom w formie darmowej aktualizacji, a także jako samodzielna produkcja na komputerach PC. To już druga wirtualna historyczna podroż, po wydanym w 2018 roku Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt, którą studio Ubisoft przygotowało w oparciu o wirtualne światy stworzone na potrzeby serii Assassin's Creed. Zawartość Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece była konsultowana z historykami, archeologami oraz specjalistami z innych dziedzin zajmujących się starożytną Grecją.

Mechanika

Akcja w Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece została domyślenie przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby, ale twórcy pozwalają nam przełączyć się na widok pierwszoosobowy, a także w razie potrzeby swobodnie kontrolować kamerę, by przyglądnąć się drobnym szczegółom otoczenia. Model sterowania oraz interfejs są praktycznie identyczne jak w Assassin's Creed: Odyssey. Gra została jednak pozbawiona wątków fabularnych, walki z przeciwnikami, a także wszelkich ograniczeń, z którymi mamy do czynienia w podstawce. Rozpoczynając zabawę, możemy wybrać się na wycieczkę do każdego spośród 29 dostępnych regionów przedstawiających kontynentalną Grecję, a także basen morza Egejskiego wraz z jego licznymi wyspami.

W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad jednym trzydziestu pięciu awatarów/bohaterów, których odblokowujemy wraz z postępami w grze. Wirtualną Grecję przemierzamy pieszo, łodziami lub na grzebiecie jednego z piętnastu wierzchowców (począwszy od zwykłego konia, a skończywszy na fantastycznym pegazie). Poza swobodną eksploracją świata główną atrakcją gry są wycieczki. Zostały one podzielone na pięć różnych bloków tematycznych – „Sławne miasta” (7 wycieczek), „Bitwy i wojna” (5 wycieczek), „Polityka i filozofia” (4 wycieczki) oraz „Sztuka, religia i mity” (5 wycieczek). W każdej z nich towarzyszą nam charyzmatyczni przewodnicy, wśród których znalazło się wielu sławnych antycznych Greków, takich jak Leonidas czy Herodot. Wiedza, którą zdobywamy może być przetestowana w opcjonalnych quizach z pytaniami związanymi z każdym blokiem tematycznym.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece nie różni się praktycznie niczym od tej z Assassin's Creed: Odyssey. Twórcy wprowadzili jednak kosmetyczne zmiany do świata gry związane z rankingiem wiekowym produkcji, a także inną formułą rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece

Klasyfikacja PEGI Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 285 lub lepsza
 • 46 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 46 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Discovery Tour z Assassin's Creed Origins i Odyssey za darmo
Discovery Tour z Assassin's Creed Origins i Odyssey za darmo

wiadomość14 maja 2020

Gracze mogą zdobyć za darmo dwie produkcje spod szyldu Discovery Tour by Assassin’s Creed, czyli Ancient Greece i Ancient Egypt. Jak to zwykle bywa, warto się pospieszyć, gdyż promocja ma charakter czasowy.