Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt (PC)

Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt PC

Samodzielna produkcja oparta na trybie edukacyjnym do gry Assassin's Creed Origins.

Przygodowe | starożytność | edukacyjne | historyczne | Egipt | eksploracyjne

PC Windows
Okładka Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20lutego2018

20lutego2018

Steam

Discovery Tour by Assassin’s Creed: Ancient Egypt to specjalny tryb edukacyjny do Assassin's Creed Origins, który został udostępniony posiadaczom tej produkcji w formie darmowego dodatku. Na platformie PC został wydany również jako samodzielna, płatna pozycja, która nie wymaga do działania podstawowej wersji gry. Całość powstała w oparciu o konsultacje, jakie pracownicy firmy Ubisoft odbyli z historykami oraz egiptologami.

Mechanika

Wydany na platformę PC Discovery Tour by Assassin’s Creed: Ancient Egypt jest pozbawiony wątków fabularnych, walki z przeciwnikami, a także wszelkich ograniczeń, z którymi mamy do czynienia w Assassin's Creed Origins. W zamian deweloperzy pozwalają nam odbyć wirtualną podróż po Egipcie Ptolemeuszy i poznać rozmaite ciekawostki na temat antycznego imperium faraonów. Całość uzupełniono o materiały zza kulis, przybliżające graczom proces powstawania gry.

W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad jednym z dwudziestu pięciu bohaterów i bierzemy udział w siedemdziesięciu pięciu tematycznych wycieczkach. Owe przewodniki zapoznają nas z rozmaitymi szczegółami na temat życia codziennego nad Nilem w starożytności; dzięki nim poznajemy też informacje dotyczące postaci historycznych, monumentalnych budowli czy choćby procesu mumifikacji. W trakcie zabawy możemy poruszać się na piechotę (wspinając się na elementy otoczenia i przeskakując po nich w zręczny, parkourowy sposób), na grzbiecie jednego z wierzchowców lub na pokładzie łodzi. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by podziwiać starożytny Egipt z lotu ptaka oraz przełączyć się na perspektywę pierwszoosobową (domyślnie akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami protagonisty). Ponadto autorzy oddają do naszej dyspozycji szereg ułatwień mających na celu zwiększenie komfortu rozgrywki – ścieżka wycieczki jest podświetlona, a podróżowanie po rozległym świecie usprawnia system szybkiej podróży.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Discovery Tour by Assassin’s Creed: Ancient Egypt pozostała niezmieniona w porównaniu z podstawową wersją gry Assassin’s Creed Origins.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt

Klasyfikacja PEGI Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza, 42 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400S 2.5 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza, 42 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

wytrawny_troll VIP 1 marca 2018

To folder biura podróży a nie program edukacyjny. Miało potencjał, ale go zmarnowano. Smutne. Szkoda.

2.0
Ubisoft w formie - cenzura pomników w Discovery Tour
Ubisoft w formie - cenzura pomników w Discovery Tour

wiadomość22 lutego 2018

Nowy tryb o nazwie Discovery Tour w grze Assassin's Creed: Origins spotkał się z sympatią graczy. Jednak kilka dni po premierze wywołał również kontrowersje związane z ocenzurowaniem nagości pomników.

Assassin's Creed Origins - zwiastun premierowy Discovery Tour
Assassin's Creed Origins - zwiastun premierowy Discovery Tour

wiadomość19 lutego 2018

Firma Ubisoft opublikowała zwiastun trybu edukacyjnego Discovery Tour do gry Assassin's Creed Origins. W udostępnionym komunikacie stwierdzono, że jest on już dostępny, ale chyba nastąpiła mała pomyłka i tak naprawdę aktualizacja pojawi się jutro.

Assassin’s Creed Origins – znamy datę premiery trybu Discovery Tour
Assassin’s Creed Origins – znamy datę premiery trybu Discovery Tour

wiadomość16 stycznia 2018

Jeszcze przed premierą Assassin’s Creed Origins firma Ubisoft zapowiadała, że gra doczeka się trybu edukacyjnego. Dzisiaj poznaliśmy datę premiery oraz cenę samodzielnej wersji Discovery Tour, przewidzianej na razie tylko na PC.

Assassin's Creed Origins otrzyma tryb edukacyjny
Assassin's Creed Origins otrzyma tryb edukacyjny

wiadomość28 września 2017

Firma Ubisoft poinformowała, że w przyszłym roku gra Assassin's Creed Origins otrzyma za darmo dodatkowy tryb edukacyjny, pozwalający graczom w przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę o starożytnym Egipcie.