Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2018, 20:25

autor: Góral

Assassin's Creed Origins - zwiastun premierowy Discovery Tour

Firma Ubisoft opublikowała zwiastun trybu edukacyjnego Discovery Tour do gry Assassin's Creed Origins. W udostępnionym komunikacie stwierdzono, że jest on już dostępny, ale chyba nastąpiła mała pomyłka i tak naprawdę aktualizacja pojawi się jutro.

Firma Ubisoft dotrzymała obietnicy i udostępniła (tak jakby) zapowiedziany jeszcze przed premierą gry Assassin's Creed Origins tryb Wycieczki (Discovery Tour). Według opublikowanego komunikatu, bezpłatna aktualizacja powinna już być dostępna na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych, choć widoczny poniżej zwiastun i post na Facebooku mówią o jutrzejszej premierze. Gdzieś wkradł się błąd, ale w najgorszym przypadku na debiut patcha poczekamy kilka godzin, więc nie ma co narzekać. Ponadto na PC-tach (Steam i Uplay) pojawić ma się samodzielna aplikacja oferująca tylko ten tryb.

Pomysł na nową formę zabawy zrodził się w 2014 roku. Do Ubisoftu napłynęły wiadomości od nauczycieli, którzy zachęcili firmę do stworzenia trybu edukacyjnego. Dzięki temu powstało interaktywne narzędzie naukowe, zamieniające „otwarty świat gry w żywe muzeum”. Gracze wcielają się w jedną z dwudziestu pięciu postaci, które uczestniczą w przeszło siedemdziesięciu wycieczkach. Podczas nich poznajemy historię Egiptu – od codziennego życia mieszkańców, po szczegóły związane ze słynnymi budowlami.

Twórcy przygotowali szereg ułatwień pozwalających w komfortowy sposób korzystać z nowego trybu. Ścieżka wycieczki jest podświetlana, podczas zwiedzania nie trzeba się spieszyć, można podziwiać krajobrazy i budynki z lotu ptaka, korzystać z szybkiej podróży itd.

Co ciekawe, tryb Wycieczki to nie tylko informacje historyczne, ale także szczegóły związane z procesem produkcji. Deweloperzy chcieli bowiem:

maksymalnie otworzyć ten świat dla naszych graczy i przekazać im możliwie jak najwięcej informacji, ale też wyjaśnić przy okazji jak powstają takie gry.

Assassin's Creed Origins - zwiastun premierowy Discovery Tour - ilustracja #1

Inicjatywa jest jak najbardziej zacna, zwłaszcza że starożytny Egipt w Assassin's Creed Origins jest naprawdę interesującym miejscem. Sama gra również wypadła bardzo dobrze i okazała się jedną z lepszych odsłon serii. Nieco gorzej wypadł pierwszy duży dodatek zatytułowany The Hidden Ones, aczkolwiek i tak zapewnia on kilka całkiem przyjemnych godzin dodatkowej zabawy. W planach znajduje się jeszcze jedno rozszerzenie. The Curse of the Pharaohs ma się ukazać w marcu.