Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Egipt

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Egipt ułożone według popularności.

PC
PC Windows11
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 43
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE3
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android4 Apple iOS4 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji4 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne4 Przygodowe3
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Assassin's Creed Origins
Assassin's Creed Origins

Akcji 27 października 2017

Kolejna odsłona bestsellerowego cyklu, stanowiąca niejako nowe otwarcie dla serii. Dzieło firmy Ubisoft przenosi graczy do starożytnego Egiptu, gdzie swoje początki miało bractwo tytułowych Asasynów. Za powstaniem owego ugrupowania stała intryga, którą gracz poznaje w toku przygody, wcielając się w Bayeka z Siwy. Oprócz wątku historycznego w grze pojawiają się fragmenty osadzone w czasach współczesnych, w których poznajemy tajemnice korporacji Abstergo Industries. Assassin's Creed: Origins oddaje do naszej dyspozycji rozległy, otwarty świat. Jego eksplorację uskuteczniamy zarówno na piechotę (robiąc użytek z systemu freerunningu), jak i na grzebiecie jednego z wierzchowców, powożąc rydwanem oraz podróżując na pokładzie łodzi. Krainę zamieszkują postacie niezależne, których życie jest podporządkowane cyklowi dnia i nocy oraz indywidualnemu terminarzowi obowiązków – to właśnie od nich przyjmujemy zadania fabularne i misje poboczne. Istotną rolę odgrywa walka z przeciwnikami, której system oparto na blokowaniu ataków tarczą i wykorzystywaniu momentów, kiedy oponenci odsłaniają się na ciosy. Na podorędziu bohatera znajdują się zróżnicowane narzędzia mordu, jakie możemy ulepszać, wykorzystując system craftingu. Elementy RPG obejmują rozwój postaci – punkty zdolności pozyskane w toku przygody wydajemy na zakup skilli ulokowanych na rozbudowanym drzewku. Dopełnieniem tego wszystkiego jest Senu, czyli oswojony orzeł, a zarazem wierna towarzyszka Bayeka – posyłamy ją na zwiady, a rozwijając jej umiejętności, gwarantujemy sobie możliwość oznaczania adwersarzy i odwracania ich uwagi.

PCPS4XONE

Builders of Egypt
Builders of Egypt

Strategiczne marzec 2021

Debiutancka strategia ekonomiczna studia Strategy Labs. Builders of Egypt rozgrywa się w starożytnym Egipcie, a inspiracje czerpano z kultowego Faraona z 1999 roku.

PC

Pharaoh: A New Era
Pharaoh: A New Era

Strategiczne 2021

Remake kultowej gry strategicznej typu city builder wydanej w 1999 roku. W Pharaoh: A New Era zawarto zarówno podstawową wersję tej produkcji, jak i dodatek zatytułowany Kleopatra: Królowa Nilu. Na potrzeby gry odświeżono grafikę, soundtrack oraz interfejs.

PC

Assassin's Creed Origins: Klątwa faraonów
Assassin's Creed Origins: Klątwa faraonów

Akcji 13 marca 2018

Drugie rozszerzenie do gry Assassin's Creed Origins, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio Ubisoft Montreal. Tym razem gracze mają okazję zagłębić się w świat egipskiej mitologii – historia opowiedziana w tym DLC koncentruje się na tytułowej klątwie, która sprawiła, że jeden z faraonów powrócił z zaświatów, a także spowodowała, iż na światło dzienne zaczęły wychodzić legendarne bestie. W Assassin's Creed Origins: The Curse of the Pharaohs autorzy nie tylko ponownie podnoszą limit doświadczenia zdobywanego przez Bayeka, lecz także pozwalają mu na nabycie zupełnie nowych umiejętności. Add-on wprowadza również kolejny fragment terenu wypełnionego zadaniami fabularnymi oraz rozmaitymi aktywnościami pobocznymi.

PCPS4XONE

Assassin's Creed Origins: Ukryci
Assassin's Creed Origins: Ukryci

Akcji 23 stycznia 2018

Pierwsze duże DLC do Assassin's Creed Origins. Akcja toczy się wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w podstawce. Bayek, czyli główny bohater gry, tym razem wyrusza na półwysep Synaj, gdzie toczy się wojna pomiędzy egipskimi rebeliantami a rzymskimi wojskami okupacyjnymi. Dzięki temu gracze mogą poznać kolejny rozdział dziejów bractwa tytułowych Asasynów. Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones nie wprowadza większych zmian w mechanice rozgrywki – autorzy ze studia Ubisoft Montreal pokusili się jedynie o podniesienie limitu doświadczenia zdobywanego przez głównego bohatera. Poza tym jednak add-on wnosi zupełnie nowy teren, gdzie oprócz rozmaitych misji fabularnych na sprawdzenie czeka szereg zróżnicowanych aktywności pobocznych.

PCPS4XONE

Wycieczka z Assassin's Creed: Starożytny Egipt
Wycieczka z Assassin's Creed: Starożytny Egipt

Przygodowe 20 lutego 2018

Samodzielna produkcja oparta na trybie edukacyjnym do gry Assassin's Creed Origins. Autorzy Discovery Tour by Assassin’s Creed: Ancient Egypt pozwalają graczom odbyć wirtualną podróż po antycznym imperium faraonów i poznać rozmaite ciekawostki na temat życia codziennego jego mieszkańców, monumentalnych budowli, postaci historycznych czy choćby procesu mumifikacji.

PC

In the Valley of Gods
In the Valley of Gods

Przygodowe prace wstrzymane

In The Valley of Gods to opracowana z myślą o pecetach przygodówka. Gracze wcielają się w podróżniczkę, która łączy siły z dawną partnerką, by zbadać sekrety ruin ukrytych w głębi egipskich pustyni. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksploracją i śledzeniem fabuły. Nie zabrakło również podejmowania decyzji, mających wpływ na dalszy rozwój opowieści.

PC

Predynastic Egypt
Predynastic Egypt

Strategiczne 10 października 2016

Strategia turowa opracowana przez niezależne studio Clarus Victoria. Tytuł przenosi graczy do starożytnego Egiptu – w trakcie zabawy przejmują oni kontrolę nad jednym z plemion zamieszkujących te tereny, a ich zadanie polega na zadbaniu o jego rozwój, co w ostateczności ma doprowadzić do powstania antycznego mocarstwa znanego z kart historii. Rozgrywka w Predynastic Egypt toczy się w turach, na dwuwymiarowej mapie zrekonstruowanej na podstawie odkryć archeologicznych i zapisków historycznych, a także z uwzględnieniem zmian klimatycznych, jakie zaszły na przestrzeni dwóch tysięcy lat (5000-3000 p.n.e.). Naszym celem jest ekspansja na nowe terytoria – istotną rolę odgrywa też pozyskiwanie surowców, produkcja żywności, opracowywanie nowych technologii oraz wystawienie możliwie największej i najbardziej zaawansowanej armii mogącej stawić czoła najpotężniejszym nieprzyjaciołom. Sprawę komplikuje fakt, że nasi poddani muszą zmagać się ze skutkami katastrof naturalnych i epidemii; wpływ na życie nomadów wywiera również religia. Całość charakteryzuje się prostą, aczkolwiek przejrzystą oprawą graficzną oraz wpadającą w ucho ścieżką dźwiękową.

PCANDiOS

The Mummy
The Mummy

Akcji 22 listopada 2000

Bazująca na kinowym hicie z 1999 roku gra akcji z widokiem zza pleców postaci. Tytuł pozwala przeżyć wydarzenia z filmu i poznać losy bohaterów z nieco innej perspektywy.

PCPS1

Łowca Demonów 4: Tajemnice światła
Łowca Demonów 4: Tajemnice światła

Przygodowe 8 lutego 2018

Czwarta odsłona serii przygodówek z ukrytymi przedmiotami tworzonej przez serbskie studio Brave Giant. Tym razem wcielamy się w Lilę, czyli siostrzenicę słynnej Dawn Ashmoore, która została porwana przez Setha. Protagonistka musi odnaleźć ciotkę, nim ta zostanie zabita przez starożytne bóstwo pragnące unicestwić ludzkość.

PCANDiOSWP

Traps n' Gemstones
Traps n' Gemstones

Zręcznościowe 23 lipca 2014

Traps n' Gemstones to opracowana przez studio Donut Games dwuwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w poszukiwacza przygód, eksplorującego egipski grobowiec. Gra należy do kategorii metroidvania, co oznacza otwartą strukturę poziomów oraz system uczenia się nowych umiejętności, które potem wykorzystujemy do dotarcia w poprzednio niedostępne miejsca.

PCANDiOS

The Pyraplex
The Pyraplex

Strategiczne 14 grudnia 2012

The Pyraplex to mobilna strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się budowaniem piramidy, będącej oraz centrum kultury i handlu. Musimy rozwijać konstrukcję, dbać o potrzeby gości oraz starannie bilansować przychody z inwestycjami.

ANDiOS