Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Predynastic Egypt (PC)

Predynastic Egypt

Strategia turowa opracowana przez niezależne studio Clarus Victoria.

Strategiczne | turowe | historyczne | Egipt

Okładka Predynastic Egypt (PC)

data premiery gry:

10paź2016

PC

31maj2017

AND iOS

Predynastic Egypt jest strategią turową, za której opracowaniem stoi niezależne studio Clarus Victoria – autorzy utrzymanej w podobnym tonie, ciepło przyjętej gry Marble Age. Opisywana produkcja trafiła na wiele platform, na których liście pojawia się PC, AND i iOS.

Fabuła

Akcja Predynastic Egypt toczy się w latach 5000 – 3000 p.n.e. Gracz przejmuje kontrolę nad jednym z egipskich plemion, a zadanie czekające na realizację polega na zadbaniu o jego rozwój, co w ostateczności ma doprowadzić do powstania antycznego mocarstwa znanego z kart historii.

Mechanika

W Predynastic Egypt na platformie PC, AND i iOS akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym. Rozgrywka toczy się w turach, na dwuwymiarowej mapie, której centrum stanowi miasto Heriankopolis. Całość zrekonstruowano nie tylko na podstawie odkryć archeologicznych i zapisków historycznych, lecz także z uwzględnieniem zmian klimatycznych, jakie zachodziły na przestrzeni dwóch tysięcy lat (mowa między innymi o przemianie Sahary z sawanny w pustynię).

Nadrzędnym elementem zabawy jest ekspansja na nowe terytoria, którą prowadzimy, podbijając tereny zamieszkałe przez inne ludy oraz wznosząc budynki produkcyjne i użytkowe. Istotną rolę odgrywa także pozyskiwanie surowców i produkcja żywności, dbanie o rozwój cywilizacyjny (nowe technologie opracowujemy w oparciu o rozbudowane drzewo składające się z 48 pozycji) oraz wystawienie możliwie największej i najbardziej zaawansowanej armii. Przebieg starć z siłami wroga śledzimy w czasie rzeczywistym, obserwując wykres obrazujący poniesione straty i procentową szansę na odniesienie zwycięstwa.

Nasi poddani muszą zmagać się ze skutkami katastrof naturalnych i epidemii. Warto także pamiętać, że bez wpływu na życie nomadów nie pozostaje religia – prymitywny kult duchów z czasem zostaje zastąpiony przez wiarę w bóstwa i ceremonie charakterystyczne dla starożytnych ludów z doliny Nilu.

Kwestie techniczne

Prosta, dwuwymiarowa grafika Predynastic Egypt może się podobać ze względu na swoją przejrzystość – to samo tyczy się wpadającego w ucho soundtracku. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że interfejs i sterowanie dostosowano do specyfiki poszczególnych platform – na komputerach osobistych gramy przy użyciu myszy, z kolei edycja na urządzenia mobilne robi użytek z ekranów dotykowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Predynastic Egypt

Wymagania wiekowe Predynastic Egypt

odpowiednia dla każdego wieku

PC
AND
iOS