Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Heroes of Might & Magic III: HD Edition (PC)

Heroes of Might & Magic III: HD Edition

Odświeżona edycja jednej z najwyżej ocenianych odsłon legendarnej serii Heroes of Might & Magic, przygotowana dla uczczenia 15 rocznicy wydania gry oraz 20-lecia całego cyklu. Gra została przygotowana na zlecenie firmy Ubisoft przez studio DotEmu, znane m.in.

Strategiczne | fantasy | turowe | Might & Magic | elementy RPG | 2D | reedycje/remastery/remaki

Okładka Heroes of Might & Magic III: HD Edition (PC)

producent: DotEmu

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

29sty2015

PC iOS AND

Heroes of Might & Magic III: HD Edition to odświeżone wydanie jednej z najsłynniejszych turowych strategii fantasy w dziejach elektronicznej rozrywki, stworzonej przez New World Computing w 1999 roku. Za reedycję odpowiada francuskie studio DotEmu, które otrzymało zlecenie na jej realizację od firmy Ubisoft, chcącej uczcić w ten sposób 20-lecie istnienia serii Heroes of Might & Magic i 15-lecie wydania trzeciej odsłony tegoż cyklu. Tytuł ukazał się zarówno na macierzystych pecetach, jak i urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.

W ogólnych założeniach HD Edition jest identyczne ze swoim pierwowzorem. Nadal eksplorujemy magiczne krainy, kierując bohaterami prowadzącymi do boju armie złożone z różnorodnych mitologicznych stworzeń. Gromadzimy zasoby, zbieramy artefakty, uczymy się zaklęć, rozwijamy umiejętności i – nade wszystko – zdobywamy oraz rozbudowujemy miasta, by ostatecznie odnieść zbrojne zwycięstwo nad rywalami lub zrealizować inne cele. Zawartość odświeżonej wersji pokrywa się z podstawowym wydaniem Heroes of Might & Magic III: The Restoration of Erathia (nie zawiera dodatków Armageddon’s Blade i The Shadow of Death). Mamy tu więc 7 kampanii fabularnych, tryb potyczek i edytor map. Nie brakuje też zabawy wieloosobowej, na jednym komputerze (hotseat) lub obsługiwanej sieciowo przez platformę Steam.

Jedyna zmiana względem oryginału, którą można (choć wcale nie trzeba, bo jest w sumie kosmetyczna) dostrzec na pierwszy rzut oka, to odświeżona oprawa graficzna. Tworząc wersję pecetową, studio DotEmu zadbało o obsługę szerokoekranowych rozdzielczości obrazu, a także podniosło jakość tekstur, w taki sposób, by były bardziej wyraziste.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 744 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 171 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Heroes of Might & Magic III: HD Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Heroes of Might & Magic III: HD Edition

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 2900 lub lepsza
 • Widnows 7(SP1)/8/8.1
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.8 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT/Radeon HD 3870 lub lepsza
 • Widnows 7(SP1)/8/8.1
Apple iOS

Apple iOS

 • Wymagania sprzętowe:
 • iPad
Recenzja gry Heroes of Might & Magic III: HD Edition - niepotrzebny remaster
Recenzja gry Heroes of Might & Magic III: HD Edition - niepotrzebny remaster

Recenzja 28 stycznia 2015, 18:00

Brak zmian dotyczy także polskiej lokalizacji. Wspomniałem już o dubbingu Doroty Choteckiej w intrze – resztę klasycznych aktorów też usłyszycie. Wszystkie teksty zostały po staremu, z kulejącą prawie na każdym kroku interpunkcją i okazjonalnymi literówkami oraz nazewnictwem, na widok którego nieraz trudno powstrzymać parsknięcie śmiechem. Starając się usilnie znaleźć jakiekolwiek różnice między starym The Restoration of Erathia, a HD Edition, zabrnąłem nawet do listy płac w poszukiwaniu jakichś wskazówek. Zgodnie z przewidywaniami, osób zaangażowanych w produkcję nie było wiele – ot, głównie Francuzi z DotEmu, Chińczycy z Ubisoft Chengdu (co akurat było małym zaskoczeniem), no i zarząd Ubisoftu jako całości. A wiecie, ile osób związanych z polską lokalizacją tam wymieniono? Całe dwie, z czego jedna w funkcji testera. O tym, od kogo pożyczono tłumaczenie, nie raczono wspomnieć.

PC
iOS
AND