Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka In the Valley of Gods (PC)

In the Valley of Gods PC

In The Valley of Gods to opracowana z myślą o pecetach przygodówka. Gracze wcielają się w podróżniczkę, która łączy siły z dawną partnerką, by zbadać sekrety ruin ukrytych w głębi egipskich pustyni. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksploracją i śledzeniem fabuły.

Przygodowe | FPP | indie | Egipt | eksploracyjne

PC Windows
Okładka In the Valley of Gods (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

In The Valley of Gods to wydana na platformę PC narracyjna gra przygodowa. Produkcję opracowało studio Campo Santo, znane z Firewatch.

Fabuła

Akcja In The Valley of Gods osadzona została w Egipcie, w latach 20. ubiegłego wieku. Wcielamy się w podróżniczkę imieniem Rashida. Dawniej cieszyła się ona sławą i powszechnym uznaniem, ale utraciła to wszystko w wyniku popełnionych błędów. Chcąc odzyskać dawną pozycję, bohaterka udaje się na ryzykowną podróż w głąb pustyni, mając nadzieję na dokonanie wielkiego odkrycia i uwiecznienia tego wydarzenia na filmie. W podróży towarzyszy jej dawna partnerka Zora, której relacje z Rashidą są mocno napięte na skutek dawnych nieporozumień.

Mechanika

Gra stanowi rozwiniecie pomysłów z Firewatch. Wydane na platformę PC In The Valley of Gods jest więc przygodówką, w której wydarzenia obserwujemy z oczu bohaterki, a zabawa koncentruje się na odkrywaniu fabuły i eksploracji. Nie zabrakło również toczenia rozmów i podejmowania decyzji, mających wpływ na dalszy rozwój historii.

Produkcja jest bardziej interaktywna niż większość pierwszoosobowych przygodówek narracyjnych. Odwiedzane lokacje mają skomplikowaną architekturę i często trzeba się sporo natrudzić, aby znaleźć drogę do celu. Ponadto podczas wyprawy towarzyszy nam wirtualna partnerka, pomagająca w eksploracji i pokonywaniu przeszkód.

Kwestie techniczne

In The Valley of Gods oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w cieszącym oko lekko kreskówkowym stylu, pełnym jasnych kolorów i z nieco uproszczonymi projektami postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Gry podobne do In the Valley of Gods

Wymagania wiekowe In the Valley of Gods

12+

In the Valley of Gods - prace zostały wstrzymane. Twórcy pomagają przy Half-Life Alyx
In the Valley of Gods - prace zostały wstrzymane. Twórcy pomagają przy Half-Life Alyx

wiadomość4 grudnia 2019

Wstrzymano prace nad grą In the Valley of Gods, czyli nową przygodówką autorów Firewatch. Obecnie pracownicy zespołu Campo Santo pomagają studiu Valve przy takich projektach jak Half-Life: Alyx czy Dota Underlords.

Zamieszanie wokół nowej gry twórców Firewatch, sterowniki AMD 19.11.3 i inne wieści
Zamieszanie wokół nowej gry twórców Firewatch, sterowniki AMD 19.11.3 i inne wieści

wiadomość19 listopada 2019

Dziś piszemy o zamieszaniu wokół nowej gry twórców Firewatch, niegdyś stojącej na czele serii Uncharted Amy Hennig, która dołączyła do wytwórni Skydance, i nowych sterownikach do kart grafiki od firmy AMD. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Valve wykupiło znane z Firewatch studio Campo Santo
Valve wykupiło znane z Firewatch studio Campo Santo

wiadomość22 kwietnia 2018

Firma Valve Software stała się nowym właścicielem studia Campo Santo, czyli specjalizującego się w przygodówkach zespołu odpowiedzialnego za Firewatch i nadchodzące In the Valley of Gods.

In The Valley of Gods nową grą autorów Firewatch
In The Valley of Gods nową grą autorów Firewatch

wiadomość8 grudnia 2017

Podczas imprezy The Game Awards znane z Firewatch studio Campo Santo ujawniło grę In The Valley of Gods, czyli projekt, który pozwoli na wcielenie się w podróżniczkę próbująca odkryć sekrety starożytnego Egiptu w latach 20. ubiegłego wieku.