Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 09:35

autor: Adrian Werner

In the Valley of Gods - prace zostały wstrzymane. Twórcy pomagają przy Half-Life Alyx

Wstrzymano prace nad grą In the Valley of Gods, czyli nową przygodówką autorów Firewatch. Obecnie pracownicy zespołu Campo Santo pomagają studiu Valve przy takich projektach jak Half-Life: Alyx czy Dota Underlords.

Nowe wieści nie są dobre dla osób zainteresowanych grą In The Valley of Gods. - In the Valley of Gods - prace zostały wstrzymane. Twórcy pomagają przy Half-Life Alyx - wiadomość - 2019-12-04
Nowe wieści nie są dobre dla osób zainteresowanych grą In The Valley of Gods.

Niestety potwierdziły się spekulacje z października. Współzałożyciel studia Campo Santo, Jake Rodkins, poinformował, że wstrzymano prace nad przygodówką In the Valley of Gods. Podkreślił jednak, że projekt nie został skasowany i produkcja może zostać w przyszłości wznowiona.

Przypomnijmy, że spekulacje na temat niepewnego losu gry pojawiły się po tym, gdy zauważono usunięcie wzmianki o niej z profili twitterowych członków Campo Santo. Zespół został wykupiony w zeszłym roku przez studio Valve, więc wielu fanów podejrzewało, że deweloperów przeniesiono do prac nad innymi projektami.

Te spekulacje okazały się trafne. Ludzie z Campo Santo pomagają obecnie m.in. przy Half-Life: Alyx. Zespół zasłynął pierwszoosobową przygodówką Firewatch i doświadczenie zdobyte przy tym projekcie okazuje się bardzo przydatne przy pracach nad grą VR.

Inni ludzie z Campo Santo są obecnie zaangażowani m.in. w rozwój Dota Underlords oraz serwisu Steam. Jak tłumaczy Jake Rodkins, w Valve pracownicy mogą sami wybierać, nad czym pracują. Deweloperzy z Campo Santo zaczęli pomagać przy innych projektach i ostatecznie skierowali na nie całą swoją uwagę.

Sam Rodkins nie traci nadziei, że In the Valley of Gods zostanie kiedyś ukończone. Na razie na steamowym profilu gry usunięto informację o dacie premiery, która początkowo planowana była na końcówkę tego roku,.

  1. In the Valley of Gods – oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.