Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 09:59

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

DayZ otrzymało mapę inspirowaną Polską - Liwonię

Gra survivalowa DayZ otrzymała DLC wprowadzające zupełnie nową mapę. Mowa o Liwonii, czyli terenie inspirowanym Polską, który wcześniej pojawił się w innym tytule studia Bohemia Interactive - Arma III.

Liwonia trafiła do DayZ. - DayZ otrzymało mapę inspirowaną Polską - Liwonię - wiadomość - 2019-12-05
Liwonia trafiła do DayZ.

Gra survivalowa od czeskiego studia Bohemia Interactive - DayZ - otrzymała DLC, które wprowadza mapę inspirowaną naszym krajem. Mowa o tzw. Liwonii, o której wspominaliśmy w wiadomości z końca września. Warto przypomnieć, że lokacja pojawiła się wcześniej w dodatku Contact do Arma III. Rozszerzenie jest dostępne na wszystkich platformach (PC, PlayStation 4, Xbox One). Kupicie je na Steamie, w PlayStation Store i Microsoft Store.

Liwonia obejmuje teren o powierzchni 163 km2, charakteryzujący się wyjątkowo swojskim, wschodnioeuropejskim klimatem oraz kapryśną pogodą (trzeba się liczyć z pojawianiem się gwałtownych burz, które mogą trochę skomplikować nam życie). Na ziemiach tych znajdziemy sporo nowych terenów łowieckich. Zachowajcie jednak ostrożność, bo w okolicy można natrafić na wyjątkowo niebezpiecznego drapieżnika - niedźwiedzia brunatnego.

W rozgrywce na nowej mapie może uczestniczyć do 60 graczy. Zdaniem twórców, w połączeniu z rozmiarem lokacji gwarantuje to optymalną częstotliwość spotkań z innymi uczestnikami zabawy. Warto też odnotować, że wraz z premierą rozszerzenia udostępniono łatkę 1.06, która poprawia szereg błędów i wprowadza kilka nowych funkcji - najciekawszą jest dodanie wsparcia dla myszy i klawiatury na konsolach. Z pełną listą zmian możecie się zapoznać tutaj (konsole) oraz tutaj (komputery).

  1. DayZ - strona oficjalna
  2. DayZ - poradnik