Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2020, 11:30

Small World of Warcraft - powstanie gra planszowa

Days of Wonder nawiązało współpracę z firmą Blizzard i wspólnie wydadzą grę planszową Small World of Warcraft, czyli rozgrywającą się w świecie Azeroth wersję popularnego Small World. Ma ona zadebiutować w trzecim kwartale tego roku.

W SKRÓCIE
  1. Nadchodzi Small World of Warcraft, czyli specjalna wersja planszówki Small World rozgrywająca się w uniwersum popularnego MMORPG-a oraz cyklu RTS-ów firmy Blizzard.
  2. Gra zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku i będzie posiadała polską wersję językową, przygotowaną przez wydawnictwo Rebel.

Nie da się ukryć, że przez przeszło piętnaście lat swojej bytności na rynku World of Warcraft stał się fenomenem, wykraczającym poza ramy samej gry komputerowej. Podbijanie tą marką innych rynków zaczęło się już wkrótce po premierze. Na przykład w 2005 roku tytuł otrzymał planszówkową adaptację, World of Warcraft: The Board Game, przygotowaną przez Fantasy Flight Games. Na tym jednak nie koniec. Wkrótce wciąż bardzo popularne MMORPG, które wyrosło na kultowej serii RTS-ów, ponownie zagości na stołach miłośników klimatów fantasy i spotkań ze znajomymi. Firma Days of Wonder ogłosiła bowiem nawiązanie współpracy z Blizzardem, której owocem będzie gra planszowa Small World of Warcraft (via Game Rant).

Small World of Warcraft - powstanie gra planszowa - ilustracja #1
Small World of Warcraft ma szansę zainteresować marką nowe osoby.

WoW + Small World = Small World of Warcraft

Small World of Warcraft będzie stanowiło specjalną wersję wydanego w 2009 roku Small World. Podstawowe zasady obu tych produkcji mają być podobne. Na początku zabawy gracze siadają przed planszą złożoną z kilkudziesięciu obszarów. Następnie otrzymują oni jedną z kilku ras różniących się cechami oraz dolosowują do niej dodatkową umiejętność specjalną. Teraz, opierając się na posiadanych zdolnościach, muszą podbijać kolejne tereny, czasem prowadząc boje lub zawierając sojusze z innymi graczami. Im więcej pól kontrolujemy pod koniec danej tury, tym więcej punktów zwycięstwa otrzymujemy. Taki stan rzeczy nie może jednak trwać w nieskończoność. W końcu nasza rasa dociera do granicy rozwoju i by móc kontynuować zabawę, osoba ją kontrolująca musi ogłosić wymarcie. Wycofuje on wszystkie jednostki z planszy (prócz jednej) i wybiera kolejną cywilizację z puli pięciu dostępnych w danym momencie i rozpoczyna cały proces od nowa. Całą partię trwającą zazwyczaj od 40 do 80 minut wygrywa osoba, która po zakończeniu 10. tury ma najwięcej punktów zwycięstwa.

Small World of Warcraft - powstanie gra planszowa - ilustracja #2
Small World of Warcraft w swoich podstawach będzie podobne to pierwowzoru.

Moc jest w rasach Azeroth

Głównymi elementami odróżniającymi Small World of Warcraft od zwykłego Small World z dodatkiem Podziemia mają być rzecz jasna rasy (których będzie łącznie szesnaście) oraz ich umiejętności specjalne. W grze będzie można poprowadzić znanych z dzieła firmy Blizzard Orków czy Ludzi oraz korzystać na przykład z magicznych portali.

Small World of Warcraft ma zadebiutować w trzecim kwartale tego roku. Tytuł otrzyma między innymi polskie wydanie, przygotowane przez wydawnictwo Rebel. Można je obecnie zakupić w przedsprzedaży za 229,50 złotych. Natomiast cena regularna, która będzie obowiązywała po zakończeniu promocji, wynosi 269,95 złotych.

  1. Oficjalna strona gry World of Warcraft
  2. Recenzja gry World of Warcraft: Battle for Azeroth – cudów nie ma, ale i tak może być
  3. World of Warcraft: Battle for Azeroth – poradnik do gry