Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Rabbids Coding (PC)

Rabbids Coding PC

Gra logiczna, której ukrytym celem jest uczenie gracza podstaw kodowania. Rabbids Coding wykorzystuje postacie z popularnej serii o kórlikach i świetnie nadaje się dla najmłodszych. Za jego opracowanie odpowiada francuska firma Ubisoft.

Logiczne | edukacyjne | dla dzieci | humorystyczne

PC Windows
Okładka Rabbids Coding (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9października2019

Rabbids Coding jest zabawną grą logiczną z podtekstem edukacyjnym. Produkcja ma za zadanie nauczyć gracza podstaw kodowania i wykorzystuje do tego celu postacie znane z popularnej serii Rabbids (pol. Kórliki). Za jej powstanie odpowiada znana francuska firma Ubisoft (stojąca m.in. za cyklami Assassin’s Creed oraz Watch Dogs).

Fabuła

Akcja Rabbids Coding toczy się na statku kosmicznym, który został opanowany przez tytułowe Kórliki. Gracz wciela się w osobę próbującą usunąć stworzenia z pojazdu.

Mechanika

W Rabbids Coding świat gry obserwujemy z różnych perspektyw - kamera porusza się w taki sposób, by ukazywać nam rzeczy kluczowe dla zabawy. Podstawowym zadaniem gracza jest oczyszczenie statku kosmicznego opanowanego przez tytułowe Rabbidsy. Robimy to, wydając im polecenia ukształtowane z instrukcji ułożonych ze swoistych klocków. Od czasu do czasu tytuł wymaga też od nas zostawienia w jakimś miejscu kawałka kiełbasy, dzięki czemu skłaniamy stworzonka do przemieszczenia się.

Całość jest dosyć prosta i intuicyjna w obsłudze. Deweloperzy Ubisoftu przygotowali kilkadziesiąt odmiennych poziomów, dzięki czemu produkcję można ukończyć w rozsądnym czasie. Co ważne, nie jesteśmy karani za porażkę - możemy próbować ponownie do skutku.

Tryby gry

W Rabbids Coding możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tutaj moduł dla pojedynczego gracza - po jego ukończeniu odblokowujemy także tryb swobodny, który pozwala na zabawę bez ograniczeń.

Kwestie techniczne

Rabbids Coding posiada przyjemną, trójwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w nieco bajkowej stylistyce. Do filmów animowanych nawiązują projekty zarówno postaci, jak i lokacji, w których toczy się akcja gry. W tytule tym znajdziemy solidną dawkę humoru, a równocześnie jest on pozbawiony przemocy, dzięki czemu świetnie nadaje się dla młodszych użytkowników. Warto przypomnieć, że gra jest dostępna za darmo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rabbids Coding

odpowiednia dla każdego wieku