Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Programowanie

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce programowanie ułożone według popularności.

programowanie
Czas
PC
PC Windows6
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje2 Logiczne4
Towarzyskie
MMO
NITE Team 4
NITE Team 4

Symulacje 27 lutego 2019

Swoisty symulator hakera, opracowany przez kanadyjskie studio Alice & Smith. Gracz wciela się w rolę rekruta tajnej komórki firmy Network Intelligence & Technical Evaluation (tytułowej NITE), prowadzącej cybernetyczną wojnę i wspomagającej oddziały wojskowe. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest obsługa systemu STINGER, pozwalającego na włamywanie się do sieci informatycznych oponentów, koordynowanie ataków i tym podobnych. Dokonujemy tego poprzez wybieranie rozmaitych modułów i wpisywanie specjalnych komend. Rozgrywka w NITE Team 4 została podzielona na trzy fazy: pierwsza to zwiad polegający na zbieraniu przydatnych informacji; druga opiera się na eksploracji umożliwiającej uzyskanie dostępu do kont pocztowych lub na przykład systemów sprawdzania odcisków palców; trzecia to koordynacja działań jednostek naziemnych i zaopatrywanie ich w niezbędne narzędzia, z których korzystają podczas walki oraz infiltracji wrogich baz. Cechą charakterystyczną opisywanego tytułu jest wykorzystanie terminologii pochodzącej z ujawnionych dokumentów NSA oraz fakt, że system STINGER był wzorowany na prawdziwym oprogramowaniu Kali Linux / Metasploit.

PC

while True: learn()
while True: learn()

Symulacje 17 stycznia 2019

Nietypowa gra, która pozwala nam wcielić się w programistę pracującego nad technologią uczenia maszynowego sztucznej inteligencji. while True: learn() posiada zróżnicowaną mechanikę i utrzymane jest w humorystycznym tonie. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Luden.io.

PCANDiOS

TIS-100
TIS-100

Logiczne 20 lipca 2015

Nietypowa, niezależna gra logiczna, w której otrzymujemy zadanie... przepisania segmentów uszkodzonego kodu w celu naprawienia systemu TIS-100 i odkrycia jego sekretów.

PC

7 Billion Humans
7 Billion Humans

Logiczne 23 sierpnia 2018

Kolejna gra studia Tomorrow Corporation, znanego m.in. z Little Inferno. Jest to następca wydanego w 2015 roku Human Resource Machine. Zabawa polega na programowaniu ludzi wykonujących rozmaite zadania.

PCSwitch

Human Resource Machine
Human Resource Machine

Logiczne 15 października 2015

Kolejna produkcja studia Tomorrow Corporation, łącząca założenia gry logicznej z rzadko spotykaną w gatunku, poważną tematyką oraz specyficzną oprawą wizualną. W Human Resource Machine wcielamy się w pracownika korporacji, który objąwszy najniższe stanowisko na pierwszym piętrze, rozpoczyna długą ścieżkę kariery na sam szczyt. Poszczególne poziomy gry odpowiadają kolejnym latom pracy w korporacji, podczas których nasz protagonista musi wypełnić konkretne polecenia przełożonego. Aby to jednak uczynić, konieczne będzie zautomatyzowanie określonych czynności z wykorzystaniem typowych sztuczek programistycznych. Te zaś sprowadzają się do układania puzzli z wartościami liczbowymi oraz tworzenia z nich konkretnych połączeń w celu osiągnięcia potrzebnego wyniku. Całość wyróżnia zaś nie tylko oryginalny pomysł, ale także surrealistyczna oprawa graficzna oraz sama historia, przedstawiająca w krzywym zwierciadle współczesny, korporacyjny świat.

PCSwitchiOSWiiU

EXAPUNKS
EXAPUNKS

Logiczne 22 października 2018

Skomplikowana gra logiczna, w której włamujemy się do strzeżonych sieci i urządzeń. Wymaga to odpowiedniego zaprogramowania robotów działających wewnątrz systemów komputerowych – w tym celu musimy nauczyć się kodu programistycznego, wymyślonego specjalnie na potrzeby gry.

PC

Carnage Heart
Carnage Heart

Strategiczne 31 stycznia 1997

Futurystyczna strategia turowa, w której gracz wciela się w rolę dowódcy oddziału robotów. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, w Carnage Heart użytkownik nie ma bezpośredniej kontroli nad swoimi maszynami. Zamiast tego musi on je zawczasu zaprogramować tak, by w starciach radziły sobie bez niczyjej pomocy.

PS1