Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS1
Okładka Carnage Heart (PS1)

Carnage Heart PS1

Futurystyczna strategia turowa, w której gracz wciela się w rolę dowódcy oddziału robotów. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, w Carnage Heart użytkownik nie ma bezpośredniej kontroli nad swoimi maszynami.

Strategiczne | turowe | mechy i roboty | roboty | programowanie

Sony PlayStation 1
Okładka Carnage Heart (PS1)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31stycznia1997

Carnage Heart to wydana na PS1 trójwymiarowa strategia turowa stworzona przez studio Artdink. Akcja produkcji osadzona jest w przyszłości i skupia się na walkach pomiędzy robotami. Gracz nie kontroluje bezpośrednio swoich maszyn, ale przed rozpoczęciem starcia programuje je, by zachowywały się w określony sposób na polu bitwy.

Mechanika

Rozgrywka w Carnage Heart podzielona jest na trzy kolejne fazy. Pierwsza z nich opiera się na negocjacjach i handlu z różnymi korporacjami w celu zdobywania informacji o ruchach przeciwnika oraz pozyskania dodatkowych części do robotów. Te zwane są OverKill Engines – w skrócie OKE.

Faza druga polega na projektowaniu i budowaniu OKE. Najpierw gracz dobiera poszczególne części wchodzące w skład swojej maszyny. Wybór jest dość różnorodny i pozwala na tworzenie machin o określonych specjalizacjach, od powolnych i potężnych czołgów po lekkie jednostki latające.

Po dobraniu sprzętu gracz musi przygotować oprogramowanie dla robota. Do tego etapu nie jest wymagana typowa wiedza programistyczna, aczkolwiek całość oparta jest na tzw. diagramach przepływu, służących w informatyce do obrazowania procesów zachodzących w programach. Gracz tworzy schematy zachowania robotów w konkretnych sytuacjach oraz zestawy następujących po sobie instrukcji, starając się przygotować maszyny do zwycięstwa w nadciągających starciach.

Po stworzeniu oraz przetestowaniu OKE rozpoczyna się faza trzecia, w której składające się maksymalnie z trzech robotów zespoły wykonują powierzone przez gracza zadania, takie jak patrolowanie, obrona bazy czy przejmowanie budynku wroga. Gdy OKE natrafiają na jednostki przeciwnika, rozpoczyna się walka – gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad swoimi jednostkami, ich zachowanie determinuje przygotowane wcześniej oprogramowanie.

Aspekty techniczne

Carnage Heart na PS1 posiada dość prostą oprawę graficzną, charakterystyczną dla wczesnych gier trójwymiarowych. Modele robotów składają się z niewielkiej liczby poligonów, zaś otoczenie nie jest bogate w szczegóły.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Carnage Heart

12+