Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS1
Okładka Warcraft II: The Dark Saga (PS1)
OkładkaWarcraft II: The Dark Saga (PS1)

Warcraft II: The Dark Saga PS1

Konsolowa wersja strategii czasu rzeczywistego Warcraft II: Tides of Darkness, zawierająca w sobie także zadania z dodatku Beyond the Dark Portal. Produkcja pozwala graczowi na poprowadzenie sił ludzi bądź orków w krwawej wojnie o dominację nad krainą Azeroth.

Strategiczne | fantasy | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warcraft II: The Dark Saga Premiera PS1

31sierpnia1997

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Warcraft II: The Dark Saga to konsolowy port gry Warcraft II: Tides of Darkness, oprócz zawartości ze wspomnianej gry oferujący także misje z rozszerzenia Warcraft II: Beyond the Dark Portal. Wydana na PS1 w 1997 roku produkcja wprowadza też do rozgrywki szereg usprawnień, które w edycji na komputery osobiste pojawiły się dopiero w wydaniu Battle.net Edition.

Fabuła

Wydany na PS1 Warcraft II: The Dark Saga kontynuuje historię krwawej wojny między rasami ludzi i orków o panowanie nad fantastyczną krainą zwaną Azeroth. Sześć lat po wielkim zwycięstwie ludzi, Horda mobilizuje swoje siły i raz jeszcze przeprowadza atak na terytorium należące do Przymierza.

Mechanika

Warcraft II: The Dark Saga jest strategią czasu rzeczywistego, w której do zadań gracza należy wydobywanie surowców, rozbudowa bazy, tworzenie jednostek i wreszcie walka z siłami wroga. Produkcja oferuje kilka kampanii fabularnych, pozwalających na uczestnictwo w konflikcie po obu stronach barykady – jako siły Przymierza oraz krwawej Hordy.

Konsolowa wersja gry, oprócz dostosowania sterowania do gamepada, wprowadza sporo poprawek nieobecnych pierwotnie w wersji na komputery osobiste. Pośród nich warto wyróżnić możliwość zautomatyzowania trenowania wybranych przez gracza jednostek i automatycznego rozwijania budynków. Ponadto, produkcja dodaje nowy tryb, umożliwiający błyskawiczne rozpoczęcie zabawy na losowej mapie. Poprawki te pojawiły się na PC dopiero wraz z premierą rozszerzonej edycji Warcrafta II zatytułowanej Battle.net Edition.

Ostatnia modyfikacja 8 maja 2017

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Warcraft II: The Dark Saga: 12+