Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS1
Okładka Command & Conquer: Red Alert - Retaliation (PS1)
OkładkaCommand & Conquer: Red Alert - Retaliation (PS1)

Command & Conquer: Red Alert - Retaliation PS1

Samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Command and Conquer: Red Alert. Produkcja zawiera w sobie zawartość oferowaną przez wydane na komputery osobiste dodatki Counterstrike oraz The Aftermath. Dodatkowo tytuł oferuje niedostępne nigdy wcześniej przerywniki filmowe.

Strategiczne | RTS | elementy strategiczne | strategiczne wojenne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command & Conquer: Red Alert - Retaliation Premiera PS1

28sierpnia1998

producent: Westwood Studios wydawca: Virgin Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Command & Conquer: Red Alert - Retaliation

Command & Conquer: Red Alert

WarZone 2100

Team Buddies

Command and Conquer: Red Alert – Retaliation to wydany w 1998 roku na PS1 samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Command and Conquer: Red Alert. Jest to kompilacja, w skład której wchodzą wydane wcześniej na komputery osobiste dwa rozszerzenia do podstawowej edycji gry – Counterstrike oraz The Aftermath. Produkcja została stworzona przez studio Westwood, twórców całego cyklu Command and Conquer, którzy przez wiele lat sprawowali nad nim pieczę.

Fabuła

Podobnie jak pozostałe odsłony serii Red Alert, wydane na PS1 Retaliation przedstawia alternatywną wizję świata, w której Albert Einstein przeniósł się w przeszłość, by zabić Hitlera, nim ten doszedł do władzy. To pozwoliło Związkowi Radzieckiemu na stanie się znacznie większą potęgą militarną, która zaanektowała ziemie należące do Chin i przeprowadziła inwazję na Europę. Narody Starego Kontynentu zjednoczyły się i próbują przeciwstawić się siłom Stalina w alternatywnej wersji II wojny światowej.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Command & Conquer: Red Alert – Retaliation jest bardzo podobne do Command & Conquer: Red Alert, będąc typowym przedstawicielem gatunku strategii czasu rzeczywistego. Główną różnicę stanowi wprowadzenie dodatkowych typów jednostek, pośród których znajdziemy czołg Tesla, Shock Troopera, czołg Chrono oraz mechanika. Gra oferuje także 105 map do trybu skirmish.

Kwestie techniczne

Command & Conquer: Red Alert – Retaliation przedstawia akcję za pomocą prostej, dwuwymiarowej grafiki. W porównaniu do wydanych na komputery osobiste dodatków Counterstrike oraz The Aftermath, wersja na PS1 zawiera nieobecne wcześniej klipy wideo odtwarzane przed rozpoczęciem albo po ukończeniu misji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Command & Conquer: Red Alert - Retaliation: 12+