Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka WarCraft II: Beyond the Dark Portal (PC)

WarCraft II: Beyond the Dark Portal PC

Oficjalny dodatek do niezwykle popularnej strategii RTS Warcraft II: Tides of Darkness studia Blizzard Entertainment. Fabuła rozszerzenia opowiada o dalszych losach konfliktu rasy ludzi i orków.

To jest dodatek do gry Warcraft II: Tides of Darkness.

Strategiczne | fantasy | RTS | multiplayer

PC Windows
Okładka WarCraft II: Beyond the Dark Portal (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22marca1996

Zniszczenie Mrocznego Portalu, mistycznej bramy do świata Orków, nic nie dało. W sercu krainy Azeroth wciąż znajdowała się szczelina, która mogła sprowadzić na ludzkość kolejną plagę zielonoskórych potworów. Dlatego też, najwyższe dowództwo podjęło ryzykowną próbę przedostania się na ziemie wroga, celem stoczenia ostatecznej batalii. Ludzie nie wiedzieli jednak, że Orkowie próbują zrobić dokładnie to samo...

Beyond the Dark Portal to fenomenalny dodatek do WarCraft II - gry, która niegdyś stanęła w szranki z Command & Conquer o prymat wśród strategii, rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Już na początku trzeba przyznać, że programiści z Blizzard Entertainment, postarali się o coś więcej, niż tylko zestaw dodatkowych misji. Do Twojej dyspozycji oddano bowiem kilka nowych jednostek, tzw. bohaterów, którzy są znacznie wytrzymalsi i bardziej śmiercionośni od swoich pobratymców. Herosi są oczywiście najważniejszymi jednostkami na planszy, ich śmierć automatycznie oznacza przegraną. Beyond the Dark Portal oferuje ponadto 28 premierowych scenariuszy (po 14 dla każdej ze stron), niektóre z nich rozgrywane będą na zupełnie nowym terenie. Reszta pozostała ta sama, nie licząc kilku przerywników filmowych (zdecydowanie lepszej jakości, niż w pierwowzorze) i muzyki. Poziom trudności niebotycznie wzrósł, kolejne misje będą wymagały maksymalnego skupienia i sprawnego zarządzania dostępnymi zasobami, w szczególności postaciami bohaterów, którzy są w stanie przyjąć na siebie, ciężar większości ataków. Ukończenie wszystkich scenariuszy graniczy z cudem, zwłaszcza po stronie Orków, ale jest jak najbardziej wykonalne - wszystko zależy od użytych środków.

Beyond the Dark Portal powinien się spodobać wszystkim fanom oryginalnego WarCraft II. Jest trudniejszy, bardziej wymagający, ale i oferuje znacznie więcej, niż pierwowzór. Cieszy także to, że Blizzard Entertainment, nie ograniczył się tylko do odcinania kuponów od znanego hitu, ale postarał się go odpowiednio rozwinąć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 188 głosów czytelników.

Gry podobne do WarCraft II: Beyond the Dark Portal

Wymagania wiekowe WarCraft II: Beyond the Dark Portal

12+

Wymagania sprzętowe WarCraft II: Beyond the Dark Portal

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 486DX4 100MHz
  • 8MB RAM
  • SVGA
Warcraft - kultowa seria wkrótce doczeka się odświeżenia?
Warcraft - kultowa seria wkrótce doczeka się odświeżenia?

wiadomość5 października 2014

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że firma Blizzard Entertainment planuje odświeżyć trylogię gier strategicznych Warcraft. W serwisie MMO-Champion poinformowano, że w aplikacji Battle.net pojawiło się tło i ikony Warcraft III: The Frozen Throne, co może sugerować rychłe nadejście nowych wersji klasyków.

Prace nad filmem Warcraft wstrzymane?
Prace nad filmem Warcraft wstrzymane?

wiadomość8 października 2010

Wszystko wskazuje na to, że świat Azeroth zobaczymy na srebrnym ekranie nieco później niż początkowo przypuszczaliśmy. Choć nie padło w tej sprawie żadne oficjalne słowo, na drodze do szybkiej realizacji filmu na podstawie jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w historii gier wideo stanęła jedna, poważna przeszkoda – reżyser obrazu.

Warcraft i World of Warcraft świętują urodziny
Warcraft i World of Warcraft świętują urodziny

wiadomość24 listopada 2009

Najpopularniejsza gra MMO z subskrypcją na świecie, czyli World of Warcraft, obchodziła wczoraj 5 urodziny. Produkcja wystartowała 23 listopada 2004 roku w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie jubileusz obchodzi samo uniwersum Warcraft, znane przecież w pierwszej kolejności ze strategii. Świat jest z nami przeszło 15 lat.

Czy Blizzard pracuje nad kolejną odsłoną WarCrafta?
Czy Blizzard pracuje nad kolejną odsłoną WarCrafta?

wiadomość27 sierpnia 2007

Plotki dotyczące sztandarowych produktów studia Blizzard Entertainment towarzyszą nam niemalże od początków istnienia legendarnej „Zamieci”. Polityka firmy odpowiedzialnej za serie Diablo, StarCraft i WarCraft skłania ku temu, by informacji o jej nowych tytułach szukać nie w oficjalnych oświadczeniach prasowych, lecz w prywatnych rozmowach z pracownikami zespołu.

Blizzard Entertainment opublikował Encyklopedię WarCrafta
Blizzard Entertainment opublikował Encyklopedię WarCrafta

wiadomość3 listopada 2006

Od początku listopada, wszyscy fani gier z cyklu WarCraft mogą uzupełnić wiedzę na temat przedstawionego w tych produkcjach świata za pośrednictwem oficjalnej, internetowej encyklopedii. Z inicjatywą taką wyszła firma Blizzard Entertainment, która postanowiła zebrać w jednym miejscu istotne informacje.