Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka WarCraft II: Beyond the Dark Portal (PC)
OkładkaWarCraft II: Beyond the Dark Portal (PC)

WarCraft II: Beyond the Dark Portal PC

Oficjalny dodatek do niezwykle popularnej strategii RTS Warcraft II: Tides of Darkness studia Blizzard Entertainment. Fabuła rozszerzenia opowiada o dalszych losach konfliktu rasy ludzi i orków.

To jest dodatek do gry Warcraft II: Tides of Darkness.

Strategiczne | fantasy | RTS

WarCraft II: Beyond the Dark Portal Premiera PC

22marca1996

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do WarCraft II: Beyond the Dark Portal

Command & Conquer: Red Alert

Dune 2000

Command & Conquer (1995)

Zniszczenie Mrocznego Portalu, mistycznej bramy do świata Orków, nic nie dało. W sercu krainy Azeroth wciąż znajdowała się szczelina, która mogła sprowadzić na ludzkość kolejną plagę zielonoskórych potworów. Dlatego też, najwyższe dowództwo podjęło ryzykowną próbę przedostania się na ziemie wroga, celem stoczenia ostatecznej batalii. Ludzie nie wiedzieli jednak, że Orkowie próbują zrobić dokładnie to samo...

Beyond the Dark Portal to fenomenalny dodatek do WarCraft II - gry, która niegdyś stanęła w szranki z Command & Conquer o prymat wśród strategii, rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Już na początku trzeba przyznać, że programiści z Blizzard Entertainment, postarali się o coś więcej, niż tylko zestaw dodatkowych misji. Do Twojej dyspozycji oddano bowiem kilka nowych jednostek, tzw. bohaterów, którzy są znacznie wytrzymalsi i bardziej śmiercionośni od swoich pobratymców. Herosi są oczywiście najważniejszymi jednostkami na planszy, ich śmierć automatycznie oznacza przegraną. Beyond the Dark Portal oferuje ponadto 28 premierowych scenariuszy (po 14 dla każdej ze stron), niektóre z nich rozgrywane będą na zupełnie nowym terenie. Reszta pozostała ta sama, nie licząc kilku przerywników filmowych (zdecydowanie lepszej jakości, niż w pierwowzorze) i muzyki. Poziom trudności niebotycznie wzrósł, kolejne misje będą wymagały maksymalnego skupienia i sprawnego zarządzania dostępnymi zasobami, w szczególności postaciami bohaterów, którzy są w stanie przyjąć na siebie, ciężar większości ataków. Ukończenie wszystkich scenariuszy graniczy z cudem, zwłaszcza po stronie Orków, ale jest jak najbardziej wykonalne - wszystko zależy od użytych środków.

Beyond the Dark Portal powinien się spodobać wszystkim fanom oryginalnego WarCraft II. Jest trudniejszy, bardziej wymagający, ale i oferuje znacznie więcej, niż pierwowzór. Cieszy także to, że Blizzard Entertainment, nie ograniczył się tylko do odcinania kuponów od znanego hitu, ale postarał się go odpowiednio rozwinąć.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 195 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe WarCraft II: Beyond the Dark Portal: 12+

WarCraft II: Beyond the Dark Portal Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 486DX4 100MHz
  • 8MB RAM
  • SVGA