Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2014, 16:29

autor: Kamil Zwijacz

Warcraft - kultowa seria wkrótce doczeka się odświeżenia?

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że firma Blizzard Entertainment planuje odświeżyć trylogię gier strategicznych Warcraft. W serwisie MMO-Champion poinformowano, że w aplikacji Battle.net pojawiło się tło i ikony Warcraft III: The Frozen Throne, co może sugerować rychłe nadejście nowych wersji klasyków.

Warcraft w skrócie:
  • Gatunek: gra strategiczna
  • Deweloper: Blizzard Entertainment
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 1994 rok - Warcraft: Orcs & Human, 1995 - Warcraft II: Tides of Darkness, 2002 - Warcraft III: Reign of Chaos

W listopadzie 2013 roku informowaliśmy, że Blizzard Entertainment pracuje nad pobocznym projektem, który pozwoli fanom gier z serii Warcraft na bezproblemowe granie w klasyki na komputerach PC wyposażonych w obecne systemy operacyjne. Temat znowu powrócił za sprawą dodatnia tła i ikon Warcraft III: The Frozen Throne do aplikacji Battle.Net. O sytuacji poinformowano w serwisie MMO-Champion, gdzie zamieszczono również poniższe grafiki. Firma Blizzard Entertainment nie zajęła jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale być może jest to swego rodzaju zapowiedź nadejścia nowych wersji gier z serii Warcraft, zwłaszcza, że w listopadzie świętować będziemy jej 20-lecie. Chyba żaden z fanów nie pogardziłby tego typu prezentem.

Warcraft: Orcs & Humans ukazało się w listopadzie 1994 roku na komputerach wyposażonych w system operacyjny MS-DOS. Warcraft II: Tides of Darkness trafiło na rynek w grudniu 1995 roku, a rok później otrzymało rozszerzenie Beyond the Dark Portal. Natomiast trzecia część, zatytułowana Warcraft III: Reign of Chaos, zadebiutowała w lipcu 2002 roku i po 12 miesiącach otrzymała dodatek The Frozen Throne.

Tło Warcraft III: The Frozen Throne / Źródło: MMO-Champion. - Warcraft - kultowa seria wkrótce doczeka się odświeżenia? - wiadomość - 2014-10-05
Tło Warcraft III: The Frozen Throne / Źródło: MMO-Champion.
Ikony Warcraft III: The Frozen Throne / Źródło: MMO-Champion.
Ikony Warcraft III: The Frozen Throne / Źródło: MMO-Champion.