Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2013, 15:02

autor: Góral

Warcraft: Orcs & Humans i Warcraft II: Tides of Darkness doczekają się nowych wersji?

Podczas imprezy BlizzCon ujawniono, że firma Blizzard Entertainment pracuje nad pobocznym projektem, dzięki któremu fani starych gier, pokroju Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II: Tides of Darkness, być może bez problemów zagrają w nie na komputerach PC wyposażonych w obecne systemy operacyjne.

Screen z gry Warcraft II: Tides of Darkness. - Warcraft: Orcs & Humans i Warcraft II: Tides of Darkness doczekają się nowych wersji? - wiadomość - 2013-11-11
Screen z gry Warcraft II: Tides of Darkness.

Podczas panelu dyskusyjnego na imprezie BlizzCon J. Allen Brack, wiceprezes firmy Blizzard Entertainment, wyjawił, że Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II: Tides of Darkness prawdopodobnie doczekają się unowocześnionych wersji, które będzie się dało bez problemów uruchomić na obecnych komputerach i najnowszych systemach operacyjnych.

„Mamy jednego pracownika w naszym zespole, a w zasadzie to kilku, który pracuje nad pobocznym projektem, będącym właśnie czymś takim (…) Jesteśmy fanami gier Warcraft 1, Warcraft 2, Warcraft 3 i z chęcią odtworzylibyśmy te produkcje” – odpowiedział Brack na pytanie dotyczące przystosowania starych gier z serii Warcraft do obecnych komputerów.

Oczywiście nie jest to jeszcze nic pewnego, ale najwidoczniej Blizzard pamięta o fanach swoich starych produkcji i chyba nie zostawi ich samych sobie.

Warcraft: Orcs & Humans oryginalnie ukazało się w listopadzie 1994 roku na komputerach wyposażonych w system operacyjny MS-DOS. Warcraft II: Tides of Darkness trafiło na rynek w grudniu 1996 roku. Tytuł w 1997 roku doczekał się wersji na konsole Sega Saturn oraz PlayStation, którą zatytułowano Warcraft II: The Dark Saga. Oprócz kilku usprawnień, edycja ta zawierała również dodatek Beyond the Dark Portal.

Warcraft: Orcs & Humans i Warcraft II: Tides of Darkness doczekają się nowych wersji? - ilustracja #2
Screeny z gry Warcraft: Orcs & Humans. - Warcraft: Orcs & Humans i Warcraft II: Tides of Darkness doczekają się nowych wersji? - wiadomość - 2013-11-11
Screeny z gry Warcraft: Orcs & Humans.