Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 listopada 2013, 13:19

autor: Góral

Steam In-Home Streaming - rozpoczęto zapisy do zamkniętych testów nowej funkcji

Firma Valve zapowiedziała, że jeszcze w tym roku rozpoczną się zamknięte testy usługi Steam In-Home Streaming, do których można zapisywać się, dołączając do odpowiedniej grupy w usłudze Steam.

Steam In-Home Streaming pozwoli na streamowanie gier z jednego komputera na drugi. - Steam In-Home Streaming - rozpoczęto zapisy do zamkniętych testów nowej funkcji - wiadomość - 2013-11-11
Steam In-Home Streaming pozwoli na streamowanie gier z jednego komputera na drugi.

Firma Valve rozpoczęła zapisy do zamkniętych testów funkcji Steam In-Home Streaming. Beta rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej uczestniczy zostaną wyłonieni z osób, które dołączą do odpowiedniej grupy w usłudze Steam.

Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów nowej funkcjonalności, wiadomo jednak, że służyć ona będzie do streamowania gier z jednego komputera na drugi, w obrębie całego mieszkania. Będzie to jedna z podstawowych funkcji systemu operacyjnego SteamOS, który zostanie udostępniony za darmo w przyszłym roku.

W ostatnim czasie firma Valve zapowiedziała kilka rzeczy ze swojego obozu. Jedną z nich jest oczywiście wspomniany przed chwilą system operacyjny, oparty na architekturze Linuksa. Kolejną niespodzianką okazały się komputery Steam Machines. Natomiast ostatnim ujawnionym gadżetem jest niecodzienny kontroler, który zamiast gałek analogowych, posiada dwa panele dotykowe. Urządzenie to zobaczycie w akcji w tym miejscu.

Przy okazji warto także rzucić okiem na pierwsze zdjęcia komputera Valve oraz zapoznać się z konfiguracjami sprzętowymi prototypów, które zostaną rozesłane do 300 osób. Pierwsze egzemplarze tych urządzeń powinny pojawić się w sklepach w połowie 2014 roku.