Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 października 2013, 10:06

autor: Góral

Kontroler Steam zaprezentowany w akcji

Na przykładzie kilku, rożnych gatunkowo, gier (Portal 2, Sid Meier's Civilization V, Counter-Strike: Global Offensive i Papers, Please) firma Valve zaprezentowała działanie kontrolera Steam.

Firma Valve zaprezentowała kontroler Steam w akcji. Dzięki temu możemy się w końcu przekonać, jak mniej więcej wygląda sterowanie przy użyciu tego niecodziennego pada, który zamiast gałek analogowych posiada panele dotykowe.

Powyższe nagranie ukazuje wykorzystanie kontrolera w logicznej grze FPP Portal 2, strategii Sid Meier's Civilization V, strzelance Counter-Strike: Global Offensive oraz w niezależnej produkcji Papers, Please. Jak widać na załączonym materiale wideo, urządzenie radzi sobie przyzwoicie w każdym z gatunków, pozwalając na precyzyjne sterowanie nawet w tytułach stworzonych tylko z myślą o myszce i klawiaturze. Należy jednak pamiętać, że to tylko kilkuminutowa prezentacja, więc tak naprawdę ciężko stwierdzić, jak pad sprawdzi się na dłuższą metę.

Gadżet został zaprezentowany pod koniec września, wzbudzając spore kontrowersje. Kontroler znacznie różni się od obecnych rozwiązań. Brakuje w nim między innym gałek analogowych, które zostały zastąpione programowalnymi panelami dotykowymi, a rozmieszczenie przycisków jest zupełnie inne od tego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić przez szereg lat. Pierwsze opinie deweloperów i powyższa prezentacja sugerują jednak, że pomysł ma spore szanse na sukces.

Kontroler Steam nie posiada gałek analogowych. - Kontroler Steam zaprezentowany w akcji - wiadomość - 2013-10-12
Kontroler Steam nie posiada gałek analogowych.

Warto również wspomnieć, że nie jest to jedyna nowość firmy Valve ujawniona w ostatnim czasie. Właściciel sklepu Steam pracuje także nad systemem operacyjnym Steam OS i komputerami Steam Machines, które w tym roku zostaną wysłane do testów do 300 wybranych osób, a ich oficjalna premiera została zaplanowana na przyszły rok. Dokładnego terminy niestety jeszcze nie ujawniono.