Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2013, 09:59

autor: Adrian Werner

Steam Squad - steampunkowa turówka odniosła sukces na Kickstarterze

Turowa strategia Steam Squad osiągnęła cel minimalny na Kickstarterze. W grze obejmiemy dowództwo nad niewielkim oddziałem żołnierzy biorących udział w steampunkowej wersji I wojny światowej.

Ludzie ze studia Bretwalda Games mają powody do zadowolenia. Zorganizowany przez nich Kickstarter gry Steam Squad osiągnął właśnie cel minimalny w wysokości 50 tysięcy dolarów. Do końca zbiórki pozostało jeszcze pięć dni, więc zgromadzona suma bez wątpienia ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu.

  1. Steam Squad – strona Kickstartera
  2. Steam Squad na Steam Greenlight

Steam Squad będzie taktyczną turówką w stylu cykli XCOM czy Jagged Alliance, której akcja toczyć się będzie w trakcie I wojny światowej. Konflikt ten znacząco odbiegać będzie jednak od tego, co znamy z podręczników historii. Autorzy osadzili bowiem w grę w alternatywnej, steampunkowej rzeczywistości. W niej większość świata znajduje się pod rządami jednego z trzech mocarstw. Tianxia to orientalna potęga, która kontroluje prawie całą Azję oraz Australię. Święte Cesarstwo Rzymskie zajmuje kontynentalną Europę, Amerykę Południową oraz zachodnią stronę Afryki. Trzecią nacją jest Imperium Brytyjskie, które poza ojczystymi wyspami włada również większością Ameryki Północnej i wschodnią Afryką.

Steam Squad - steampunkowa turówka odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #1

Wszystkie trzy mocarstwa wezmą udział w konflikcie i z tego powodu jego skala będzie znacznie większa niż I wojny światowej z naszego świata. Steam Squad zaoferuje sześć kampanii, po dwie dla każdej frakcji. Podczas misji obejmiemy dowództwo nad niewielkim oddziałem o liczebności od 6 do 12 osób. Jego członkowie mają być zwykłymi żołnierzami, a nie perfekcyjnie wyszkolonymi specjalistami. Spowoduje to, że trudno będzie uniknąć strat w ludziach i prawie każda misja zakończy się śmiercią części naszych podwładnych.

Żołnierze podzieleni zostaną na trzy klasy i każda z nich otrzyma własny zestaw unikalnego ekwipunku oraz uzbrojenia. Podczas misji zrobimy również użytek z samochodów, czołgów i dział artyleryjskich. Autorzy pracują obecnie wyłącznie na trybem dla pojedynczego gracza.

Steam Squad powstaje obecnie głównie z myślą o pecetach. Twórcy mają w planach wersje na systemy Windows, OSX i Linux. Premiera zapowiadana jest na styczeń przyszłego roku. W późniejszym terminie mogą pojawić się również wersje na urządzenia mobilne.

Steam Squad - steampunkowa turówka odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #2
Steam Squad - steampunkowa turówka odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #3
Steam Squad - steampunkowa turówka odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #4