Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitch
Okładka Automachef (PC)
OkładkaAutomachef (PC)

Automachef

Automachef to gra logiczna, która łączy ze sobą elementy Factorio oraz Overcooked. Produkcja pozwala nam stworzyć swoją własną w pełni zautomatyzowaną kuchnię.

Logiczne | roboty | programowanie | o gotowaniu | maszyny i urządzenia | indie | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Automachef Premiera

23lip2019

PC Switch

Gry podobne do Automachef

SimCity

Factorio

Human Resource Machine

Automachef jest grą logiczną z elementami symulatora od studia Hermes Interactive. Tytuł łączy w sobie elementy takich gier jak Overcooked oraz Factorio. Produkcja pozwala nam na tworzenie swoich własnych w pełni zautomatyzowanych kuchni. Nie jest to jednak takie proste, gdyż często jesteśmy ograniczeni warunkami zwycięstwa, a czasami czyhają na nas różne inne zagrożenia.

Fabuła

Wcielamy się w osobę, która zgłasza się do pracy w nowo powstałej sieci restauracji. Jest ona zarządzana przez robota, który udaje, że jest człowiekiem. Z rozmowy możemy się dowiedzieć, że planuje przejąć władzę nad światem – ale nam to nie przeszkadza. Tak zaczyna się nasza przygoda w projektowanie kuchni.

Mechanika

Automachef jest grą logiczną, w której musimy zarządzać łańcuchami produkcyjnymi na ograniczonej przestrzeni. Rozgrywka polega na wypełnianiu różnych misji, w których mamy określone cele główne i te opcjonalne.

Każda misja charakteryzuje się 3 rodzajami celów. Musimy wydać X posiłków, należy mieć pobór energii mniejszy niż X oraz nie możemy zużyć więcej składników niż X. Najważniejszą wytyczną i niezbędną, aby zaliczyć wyzwanie, jest konieczność wydania wszystkich posiłków – pozostałe są opcjonalne. Oczywiście musimy pamiętać również, aby nie przekroczyć budżetu.

Spełnienie tych celów jest jednak często utrudniane. W zależności od misji możemy natrafić na różne zagrożenia. Przykładowo nasze maszyny zajmą się ogniem, jeżeli produkty będą się za długo smażyć, albo pojawi się plaga owadów. Czasami nie możemy przekroczyć jakiegoś konkretnego limitu energii, w przeciwnym razie wywala korki i przegrywamy rozgrywkę. Możliwości jest kilka. Musimy również pamiętać o reputacji naszej kuchni – jeżeli nie będziemy wydawać posiłków na czas, to będzie ona spadać. W wypadku osiągnięcia 0, scenariusz również zakończy się niepowodzeniem.

Aby osiągnąć sukces musimy opanować sztukę tworzenia łańcuchów produkcyjnych na ograniczonej powierzchni. Naszym zadaniem jest nie tylko odpowiednio ulokować maszyny, które będą siekały, smażyły i grillowały surowe produkty, ale również zadbać o sprawne dostarczanie składników z miejsca na miejsce. Ostatecznie wszystko ma trafić do klienta.

Ci potrafią się różnić. Są różne typy zamówień i w zależności od ich rodzaju, klienci potrafią być bardziej wyrozumiali i poczekają dłużej na posiłek lub będą niecierpliwi. Jeżeli wydajemy jedzenie dla klientów restauracji, to są oni w stanie poczekać dłużej i nie musimy ich obsługiwać w kolejności. Jeżeli nasi chlebodawcy oczekują szybkiej obsługi, liczą na krótki czas realizacji zlecenia i będą mniej cierpliwi. Natomiast przy zamówieniach typu drive-through musimy się uwijać oraz wykonywać je zgodnie z kolejnością. Są również klienci specjalni – krytycy. Oczekują, że ich dania pojawią się błyskawicznie, a jeżeli nie dostarczymy im tego, czego chcą, to czeka nas pokaźny spadek reputacji.

Deweloperzy nie mieli jednak na celu tylko utrudniać nam życia – w projektowaniu kuchni pomaga nam zestaw narzędzi. Możemy dowolnie i bez przeszkód (a także kosztów) przenosić maszyny. Ponadto bardzo łatwo jest tworzyć schematy działających układów tworzących jakiś typ jedzenia i używać ich w różnych misjach. Istnieją także urządzenia i opcje pozwalające nam uwarunkować działanie kuchni. W każdej chwili możemy również przetestować stworzone przez nas linie produkcyjne w celu wyłapania błędów.

Tryby gry

Produkcja oferuje 3 tryby rozgrywki. Pierwszym z nich jest kampania, gdzie poznamy historię sympatycznego robota chcącego przejąć władze nad światem. Możemy również pobawić się w trybie kariery, w którym wybieramy zlecenia, pracujemy na naszą reputację oraz gromadzimy fundusze na lepsze maszyny. Jest również tryb piaskownicy, gdzie możemy przetestować różne pomysły. Chętni mogą także stworzyć swoje własne scenariusze w warsztacie.

Automachef jest tytułem dla jednego gracza.

Kwestie techniczne

Gra oferuje prostą, acz czytelną, grafikę oraz przyjemny dla ucha soundtrack.

Tryb gry: single player  

Automachef cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Automachef: Odpowiednia dla każdego wieku.

Automachef Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD A8-5600K 3.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
Switch