Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka else ‹ Heart.break() › (PC)

else ‹ Heart.break() › PC

Innowacyjna przygodówka, w której gracz ma możliwość swobodnego programowania rzeczywistości. Na czele prac nad else { Heart.break() } stanął Erik Svedang, niezależny deweloper, znany głównie za sprawą surrealistycznej platformówki Blueberry Garden.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | widok izometryczny | indie | eksploracyjne

PC Windows
Okładka else ‹ Heart.break() › (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24września2015

24września2015

Steam

Gra else { Heart.break() } to innowacyjna przygodówka, w której grającemu podarowana została moc swobodnego programowania rzeczywistości. Całość zaprojektował Erik Svedang – niezależny deweloper, który znany jest głównie z wielokrotnie nagradzanej surrealistycznej platformówki Blueberry Garden. W pracach pomagał mu niewielki zespół, w składzie którego znalazł się m.in. utalentowany artysta Niklas Akerblad.

Akcja toczy się w świecie złożonym z komputerów; w miejscu gdzie bity zastąpiły atomy. Wcielamy się w programistę, który otrzymuje dostęp do rządzącym tą rzeczywistością kodem i zostaje nauczony jak go zmieniać. Wraz z rozwojem fabuły zwiększać się będą jego możliwości kontrolowania, przeprogramowywania i hackowania świata.

Mechanika zabawy else { Heart.break() } nastawiona jest na wykorzystanie kreatywności graczy, w sposób, który znacznie wykracza poza proste zagadki i rozwój statystyk postaci. Swoboda kształtowania rzeczywistości przez grających jest tak duża, że w pewnym momencie mogą się poczuć wręcz jak deweloperzy gry. Jednocześnie jednak całe programowanie jest nieskomplikowane i zostało oparte na bardzo prostym interfejsie, tak aby bez problemu mógł się nauczyć go ktoś, kto nigdy nie miał styczności z kodowaniem. To wciąż będzie gra, a nie kurs programistyczny.

Poza kształtowaniem światów else { Heart.break() } oferuje też rozbudowaną warstwę fabularną. Uniwersum gry zamieszkuje wiele inteligentnych i wyposażonych w ciekawe osobowości postaci. Prowadzenie z nimi rozmów i stawanie się częścią ich codziennego życia jest istotną częścią zabawy. Zostało to zrealizowane w sposób, którzy umożliwia tworzenie emocjonalnych więzi z tymi wirtualnymi ludźmi, co następnie wykorzystywane jest do opowiadania głęboko poruszających historii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Gry podobne do else ‹ Heart.break() ›

Wymagania wiekowe else ‹ Heart.break() ›

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe else ‹ Heart.break() ›

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki GeForce GT 650M lub lepsza, 1.5 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 7900 GT/Radeon X1900 lub lepsza, 1.5 GB HDD, Windows 7