Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hacker Evolution Duality (PC)
OkładkaHacker Evolution Duality (PC)

Hacker Evolution Duality PC

Gra strategiczna z elementami logicznymi opracowana przez rumuńskich twórców z exosyphen studios. Gracze wcielają się w programistę, który musi uniemożliwić stworzonej przez siebie sztucznej inteligencji przejęcie kontroli nad światowymi sieciami informatycznymi.

Strategiczne | szpiegowskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hacker Evolution Duality Premiera PC

15sierpnia2011

producent: Exosyphen Studios wydawca: Exosyphen Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hacker Evolution Duality

Limbo

Papers, Please

Uplink: Trust is a Weakness

Hacker Evolution Duality to trzecia część z serii stworzonej przez niezależnych twórców z rumuńskiego miasta Cluj. Określana przez nich jako „symulator działań hakerów”, gra przypomina bardziej strategię czasu rzeczywistego z elementami zręcznościówki i gier logicznych. Gracze wcielają się w postać Briana Spencera, wybitnego programisty i założyciela firmy o dużej renomie. Stara się on powstrzymać sztuczną inteligencję, którą sam nieumyślnie stworzył, przed przejęciem kontroli nad światowymi sieciami informatycznymi.

Rogrywka w grze Hacker Evolution Duality ma wymiar globalny i rozgrywa się na mapie całego świata. Zaznaczono na niej kolejne serwery, do których należy się włamać. Gracz ma do swojej dyspozycji cały wachlarz narzędzi hakerskich – od przełamania bariery firewall, poprzez falę elektromagnetyczną wysyłaną z satelity, aż po zaawansowany system naśladowania głosu. Wykorzystując je w odpowiedniej kombinacji, stara się osiągnąć różne cele: ukraść pieniądze z serwerów bankowych, konieczne do ulepszania posiadanych narzędzi i sfinansowania walki z depczącym mu po piętach cyfrowym przeciwnikiem, włamać się do systemów informatycznych różnych firm lub też odeprzeć ataki wrogich hakerów kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Wszystko to odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Istnieje także możliwość prowadzenia rozgrywki za pomocą wpisywanych w konsoli poleceń.

Gra łączy elementy typowe dla strategii czasu rzeczywistego – dynamiczną rozgrywkę oraz konieczność wykorzystania posiadanych surowców i zasobów zanim zostanie się namierzonym przez systemy zabezpieczeń – z łamigłówkami logicznymi, wymagającymi zastosowania narzędzi w odpowiedniej kombinacji. Może mieć to miejsce na trzech poziomach trudności.

Ponadto, oprócz trybu standardowego, w którym wcielamy się w Briana Spencera, gracze mogą włączyć tryb Open World i stawić czoło innym sterowanym przez komputer hakerom, zlokalizowanym w różnych punktach globu. Główne zadanie polega wówczas na wyeliminowaniu wszystkich przeciwników.

Oprawa graficzna gry jest prosta: na mapie świata wyświetlają się poszczególne serwery, którym czasem towarzyszą zdjęcia satelitarne lub nieskomplikowane animacje. Dynamikę rozgrywki znakomicie odzwierciedla szybka, nastrojowa elektroniczna muzyka.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hacker Evolution Duality: Odpowiednia dla każdego wieku.

Hacker Evolution Duality Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7