Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4ANDSwitchPCiOS
Okładka while True: learn() (PS4)
Okładkawhile True: learn() (PS4)

while True: learn()

Nietypowa gra, która pozwala nam wcielić się w programistę pracującego nad technologią uczenia maszynowego sztucznej inteligencji. while True: learn() posiada zróżnicowaną mechanikę i utrzymane jest w humorystycznym tonie. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Luden.io.

Symulacje | elementy logiczne | 2D | humorystyczne | programowanie | indie

while True: learn() Premiera

17sty2019

PC

19sie2019

iOS

16kwi2020

Switch

7lip2020

PS4

28sie2020

AND

producent: Luden.io wydawca: Nival Strona oficjalna

Gry podobne do while True: learn()

Learning Factory

Do Not Feed the Monkeys

Tetris Ultimate

while True: learn() jest oryginalnym połączeniem symulatora i gry logicznej, który pozwala graczowi wcielić się w programistę zajmującego się maszynowym uczeniem sztucznej inteligencji. Produkcja oferuje rozbudowany model rozgrywki, zmuszający do poradzenia sobie z różnymi wyzwaniami intelektualnymi. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio deweloperskie Luden.io (odpowiedzialne m.in. za InCell VR oraz InMind VR). Rolę wydawcy wzięła na swoje barki firma Nival.

Fabuła

Gracz wciela się w programistę, który pewnego dnia ze zdziwieniem odkrywa, że jego kot jest naprawdę dobry w tworzeniu kodu. Niestety zwierzak nie radzi sobie równie dobrze z mówieniem w ludzkim języku, ale przecież jego umiejętności nie mogą się marnować, prawda? Koder postanawia więc wykorzystać techniki typowe dla uczenia maszynowego, by zbudować interfejs umożliwiający komunikację na poziomie kot- człowiek.

Mechanika

Rozgrywka w while True: learn() polega głównie na podejmowaniu decyzji i rozwiązywaniu zagadek logicznych – np. układaniu widocznych na ekranie wzorów w spójny i mający sens ciąg. Gra stanowi swoistą interpretację realiów uczenia maszynowego i stawia przed graczem konkretne wyzwania (takie jak np. zbudowanie bezzałogowego samochodu).

Za wykonywanie zadań jesteśmy nagradzani pieniędzmi, które możemy wykorzystywać w przeróżnych celach – np. po to, by nabywać ozdoby, dzięki którym poprawimy wygląd naszego pokoju (choćby figurki kolekcjonerskie). Istnieje też możliwość zakupienia lepszego sprzętu komputerowego, dzięki któremu dalsza praca będzie szła sprawniej, a nawet… wdzianek dla kota.

Co ciekawe, produkcja studia Luden.io pozwala nam zdecydować, czy będziemy pracowali jako freelancer, czy też zdecydujemy się na założenie własnego startupu – i tym samym wcielimy w początkującego szefa. Wykonujemy też całą masę typowych czynności, takich jak czytanie maili, podpisywanie umów, a nawet… komentowanie na forach.

Tryby gry

W while True: learn() możemy grać wyłącznie samotnie. Twórcy nie przygotowali żadnego trybu wieloosobowego.

Kwestie techniczne

while True: learn() posiada raczej prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną, na którą składają się w głównej mierze ilustracje oraz ekrany statystyk. Grafika została wykonana w dość charakterystycznym stylu (przywodzi na myśl niektóre filmy animowane) i cechuje ją duża dawka humoru.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe while True: learn(): Odpowiednia dla każdego wieku.

while True: learn() Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
PC
AND
iOS
Switch
PS4