Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 2 grudnia 2021, 17:05

autor: AlexB

Dead by Daylight od dziś za darmo w Epic Games Store; m.in. Godfall Challenger Edition w przyszłym tygodniu [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną gry Dead by Daylight oraz while True: learn(). Obie produkcje będzie można odebrać do 9 grudnia.

[Aktualizacja] Dead by Daylight i while True: learn() można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Godfall w edycji Challenger oraz Prison Architect.

W minionym tygodniu użytkownicy Epic Games Store otrzymali szansę bezpłatnego przypisania do swoich kont symulatora myśliwego theHunter: Call of the Wild oraz pakietu Epic Welcome Pack do Antstream Arcade, które umożliwia zabawę w szereg klasycznych gier. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, obie te pozycje możecie zdobyć za darmo na owej platformie jeszcze do godziny 17:00. Natomiast później udostępnione na niej zostaną dwa kolejne tytuły – Dead by Daylight oraz while True: learn().

Dead by Daylight to opracowana przez studio Behaviour Interactive (znane chociażby z Warhammer 40K: Eternal Crusade czy Naughty Bear) asymetryczna gra multiplayer. W trakcie zabawy cztery osoby wcielają się w zwykłych śmiertelników, których zadaniem jest ucieczka z planszy. By to zrobić, muszą wykonać szereg pomniejszych czynności. Przeszkadzać im w tym będzie piąty gracz, który wciela się w rolę któregoś z szerokiej gamy morderców posiadających odmienne umiejętności. Aby to on został zwycięzcą meczu, musi pozbyć się wszystkich swoich ofiar, najpierw je powalając, a następnie wieszając na specjalnych hakach. Choć osoby wcielające się w normalnych ludzi nie mają większych szans w bezpośrednim starciu z zabójcą, mogą utrudniać mu życie, na przykład tworząc przeszkody podczas pościgu bądź też po prostu chować się przed nim w różnych kryjówkach.

Warto zaznaczyć, że Dead by Daylight, mimo przeszło pięciu lat na karku, wciąż jest regularnie rozwijane. Ostatnio tytuł otrzymał nowe płatne DLC (zwane Rozdziałem), zatytułowane Portrait of a Murder. Wprowadza ono do gry między innymi nowy typ zabójcy – Artystkę.

Dead by Daylight na platformie Epic Games Store

Natomiast while True: learn() to przygotowana przez studio Luden.io pozycja pozwalająca na wcielenie się w programistę pracującego nad technologią uczenia maszynowego sztucznej inteligencji, by móc porozumieć się ze swoim własnym… kotem, który przejawia nadzwyczajne zdolności informatyczne. Zabawa polega głównie na rozwiązywaniu problemów logicznych – np. układaniu widocznych na ekranie wzorów w spójny i mający sens ciąg. Za każdym razem, gdy uda nam się „rozgryźć” jakąś zagadkę, jesteśmy nagradzani pieniędzmi, które z kolei możemy wydać na różnego typu przedmioty kosmetyczne bądź też lepszy sprzęt komputerowy, usprawniający dalszą pracę. Z czasem zostaniemy postawieni przed wyborem, czy chcemy dalej działać sami, czy też założyć startup i zostać początkującym szefem.

while True: learn() na platformie Epic Games Store

Zarówno Dead by Daylight, jak i while True: learn() będzie można odebrać za darmo na platformie Epic Games Store do 9 grudnia. Gdy dowiemy się, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store