Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCSwitchPS5XSXXONE
Okładka Dead by Daylight (PS4)

Dead by Daylight

Dead by Daylight to gra akcji z asymetrycznym trybem multiplayer, oparta na motywie znanym z klasycznych horrorów, w których grupka młodych ludzi jest nękana przez psychopatycznego mordercę. Grę stworzyło studio Behaviour Interactive, znane z Warhammer 40K: Eternal Crusade.

Akcji | FPP | TPP | survival horror | skradanki | horror | sieciowe | kooperacja | Xbox Game Pass

Okładka Dead by Daylight (PS4)

data premiery gry:

14cze2016

PC

20cze2017

PS4 XONE

24wrz2019

Switch

10lis2020

XSX

12lis2020

PS5

Dead by Daylight to wieloosobowa gra akcji z asymetrycznym trybem multiplayer. Produkcję opracowało studio Behaviour Interactive, znane z takich tytułów jak Warhammer 40K: Eternal Crusade czy Naughty Bear: Panic in Paradise.

Mechanika

Dead by Daylight oparte jest na motywie, który był fundamentem niezliczonych filmowych horrorów. W grze czwórka zwykłych śmiertelników próbuje przeżyć starcie z nadnaturalnie silnym i niezwykle trudnym do ubicia mordercą. Aby ocaleć, potencjalne ofiary zostają zmuszone do współpracowania ze sobą, ale nie oznacza to wcale, że zawsze powinny mieć na uwadze los swoich towarzyszy. W każdej rozgrywce pojawiają się bowiem liczne okazje do zdradzenia sojuszników, gdyż ostatecznie priorytetem jest przetrwanie naszej postaci, nawet kosztem śmierci innych ludzi.

Gracz kierujący mordercą uzyskuje dostęp do sporego wyboru uzbrojenia i w bezpośrednim starciu prawie zawsze okazuje się zwycięski. Dlatego ofiary muszą wykazywać się sporą pomysłowością, unikać walki w zwarciu, zastawiać pułapki i w razie potrzeby nie wahać się wziąć nóg za pas.

Kierując mordercą, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Natomiast grający jego ofiarami otrzymują widok z kamery TPP, co pozwala im na lepszą orientację w otoczeniu i umożliwia np. zobaczenie tego, co jest za rogiem bez konieczności zdradzania swojej pozycji.

Do wyboru jest kilku morderców i każdy dysponuje unikalnymi umiejętnościami. Co ciekawe, pozostali uczestnicy zabawy odkrywają, z kim mają do czynienia, dopiero przy pierwszym kontakcie z wrogiem. W połączeniu z proceduralnie generowanymi mapami zapewnia to rozgrywce nieprzewidywalność i sprawia, że ofiary nigdy nie mogą czuć się bezpieczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 5  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 629 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dead by Daylight

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead by Daylight

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4170 3.7 GHz/AMD FX-8120 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-4170 3.7 GHz/AMD FX-8300 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760/Radeon HD 8800 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
Data premiery Wasteland Remastered i inne wieści
Data premiery Wasteland Remastered i inne wieści

wiadomość23 stycznia 2020

Dziś piszemy o zapowiedzi nowego projektu twórców strategii Homeworld: Deserts of Kharak, dacie premiery Wasteland Remastered, ogłoszeniu tajemniczego Project Xehanort rozgrywającego się w uniwersum Kingdom Hearts oraz darmowym weekendzie z grą Dead by Daylight. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

DLC Stranger Things do Dead by Daylight już dostępne
DLC Stranger Things do Dead by Daylight już dostępne

wiadomość18 września 2019

Dead by Daylight - sieciowy survival horror stworzony przez studio Behaviour Interactive - otrzymał DLC z postaciami, lokacją oraz przeciwnikiem ze Stranger Things, czyli znanego serialu od Netfliksa. Rozszerzenie jest dostępne na wszystkich platformach.

Dead by Daylight otrzyma DLC Stranger Things
Dead by Daylight otrzyma DLC Stranger Things

wiadomość19 sierpnia 2019

Zespół Behaviour Interactive zapowiedział dodatek Stranger Things do asymetrycznego sieciowego horroru Dead by Daylight. Rozszerzenie wprowadzi do gry elementy z serialu serwisu Netflix, takie jak postacie, potwora oraz jedną mapę.

Fallout 76 z aktualizacją 9, Overwatch z mapą Hawana i inne wieści
Fallout 76 z aktualizacją 9, Overwatch z mapą Hawana i inne wieści

wiadomość8 maja 2019

Dziś piszemy o debiucie nowego patcha do gry Fallout 76, premierze hawańskiej mapy w Overwatch, upominku pieniężnym w Red Dead Online oraz kolejnym mordercy, który pojawi się w Dead by Daylight. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Darmowy weekend z Dead by Daylight na Steamie
Darmowy weekend z Dead by Daylight na Steamie

wiadomość5 kwietnia 2019

Na Steamie wystartował darmowy weekend z Dead by Daylight – asymetryczną grą wieloosobową od studia Behaviour Interactive. Ponadto do 10 kwietnia będzie można zakupić tytuł i dodatki do niego po obniżonych cenach.

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX