Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Asymetryczny multiplayer

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce asymetryczny multiplayer.

PC
PC Windows28
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 58 Sony PlayStation 413 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S8 Microsoft XBOX ONE13 Microsoft Xbox 3602
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch5
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

asymetryczny multiplayer
Sneak Out
Sneak Out

Zręcznościowe 6 czerwca 2024

Darmowa gra sieciowa polskiej firmy Kinguin, oparta na zasadach zabawy w chowanego. W Sneak Out pięcioro graczy wciela się w pingwiny próbujące uciec z nawiedzonego zamku, a szósty przejmuje kontrolę nad Łowcą – ponurym żniwiarzem, który poluje na pozostałych.

PC

Dead by Daylight
Dead by Daylight

Akcji 14 czerwca 2016

Dead by Daylight to gra akcji z asymetrycznym trybem multiplayer, oparta na motywie znanym z klasycznych horrorów, w których grupka młodych ludzi jest nękana przez psychopatycznego mordercę. Grę stworzyło studio Behaviour Interactive, znane z Warhammer 40K: Eternal Crusade.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Killer Klowns from Outer Space: The Game
Killer Klowns from Outer Space: The Game

Akcji 4 czerwca 2024

Killer Klowns from Outer Space: The Game to sieciowy horror bazujący na licencji filmu grozy Mordercze klowny z kosmosu z 1988 roku. Całość opiera się na asymetrycznych rozgrywkach 3 vs 7 i przypomina nieco Dead by Daylight.

PCPS5XSXPS4XONE

Aliens vs Predator
Aliens vs Predator

Akcji 16 lutego 2010

Przygotowana przez studio Rebellion pierwszoosobowa gra akcji w realiach science fiction, stanowiąca reboot popularnego cyklu strzelanek z lat 1999-2002. Fabuła gry Aliens vs. Predator łączy w sobie elementy dwóch popularnych serii filmowo-komiksowych, pozwalając na zabawę Obcym, Predatorem lub polującym na nie żołnierzem marines. Do dyspozycji graczy oddano trzy odrębne kampanie fabularne, z których każda odznacza się inną mechaniką zabawy.

PCX360PS3

Crawl
Crawl

RPG 11 kwietnia 2017

Przeznaczony do zabawy w lokalnym trybie multiplayer, roguelike’owy hack’n’slash w pixel-artowej oprawie graficznej. W debiutanckiej produkcji studia Powerhoof, naprzeciw siebie stają przemierzający lochy herosi oraz potwory, broniące ich przed niechcianymi przybyszami. W zabawie może brać udział od dwóch do czterech graczy, z których jeden wciela się śmiałka próbującego przebrnąć przez najeżone niebezpieczeństwami podziemia.

PCPS4XONESwitch

SCP: Secret Laboratory
SCP: Secret Laboratory

Akcji 29 grudnia 2017

Utrzymana w konwencji horroru, multiplayerowa gra akcji, oparta na popularnych creepypastach. W SCP: Secret Laboratory trafiamy do placówki tytułowej organizacji, gdzie nastąpił wyłom, w wyniku którego przechowywane tam paranormalne istoty mogą uciec na wolność. Gra pozwala nam wcielić się zarówno w obiekty badawcze, jak i w personel laboratorium oraz zdrajców działających na szkodę SCP.

PC

Friday the 13th: The Game
Friday the 13th: The Game

Akcji 26 maja 2017

Przeznaczona do zabawy w asynchronicznym trybie multiplayer trzecioosobowa gra akcji, będąca adaptacją kultowego cyklu horrorów "Piątek trzynastego". Za powstanie gry odpowiada znane z taktycznej strategii Breach & Clear studio Gun Media, jednak do współpracy udało się zaprosić także kluczowe postaci związane z filmową serią, takie jak Sean S. Cunningham, Kane Hodder, Tom Savini czy Harry Manfredini.

PCPS4XONESwitch

The Texas Chain Saw Massacre
The Texas Chain Saw Massacre

Akcji 18 sierpnia 2023

The Texas Chain Saw Massacre to gra akcji na podstawie popularnego cyklu horrorów znanego w Polsce jako Teksańska masakra piłą mechaniczną. Tytuł oferuje zabawę w asymetrycznym trybie multiplayer.

PCPS5XSXPS4XONE

Level Zero: Extraction
Level Zero: Extraction

Akcji 2024

Level Zero to asymetryczny survival horror inspirowany cyklem Obcy. Produkcja przedstawia zmagania graczy, którzy wcielają się w członków kosmicznej ekspedycji lub polujące na nich potwory.

PCPS5XSXPS4XONE

Who's Your Daddy
Who's Your Daddy

Zręcznościowe 13 maja 2016

Przygotowana przez niezależnego twórcę Joe Williamsa przy wsparciu użytkowników Kickstartera gra symulacyjna, ukazująca trudy sprawowania opieki nad dzieckiem. W Who’s Your Daddy możemy wcielić się w rolę małego człowieka, a naszym celem jest rozrabianie i próba zrobienia sobie krzywdy poprzez wykonywanie całej masy niedozwolonych czynności. Możemy jednak również wcielić się w rolę ojca, którego zadaniem jest właściwa opieka nad swoją pociechą. W tym wypadku musimy m.in.

PCXONE

Natural Selection 2
Natural Selection 2

Akcji 31 października 2012

Opracowana przez studio Unknown Worlds Entertainment komercyjna kontynuacja darmowej modyfikacji do gry Half-Life 2. Akcja gry Natural Selection 2 osadzona została w uniwersum targanym wojną między upadającą rasą ludzi a najeźdźcami z kosmosu. Gracze opowiadają się po wybranej stronie konfliktu i wcielając się w żołnierza marines bądź przedstawiciela jednej z ras, starają się przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę.

PC

Evolve
Evolve

Akcji 10 lutego 2015

Osadzona w realiach science-fiction pierwszoosobowa strzelanina sieciowa, w której główny nacisk położono na tryb kooperacji. Produkcja została przygotowana przez twórców serii Left 4 Dead – studio Turtle Rock i pod wieloma względami przypomina ów kultowy tytuł. Akcja gry toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości i skupia na polowaniu czteroosobowych drużyn na bestie obcych ras.

PCPS4XONE

Depth
Depth

Akcji 3 listopada 2014

Ukierunkowana na rywalizację wieloosobową gra akcji, w której walczą ze sobą drużyny złożone z płetwonurków i polujących na nich rekinów. Tytuł jest debiutem wyrosłego ze społeczności modderów niezależnego studia Digital Confectioners. Akcja gry toczy się w całości pod wodą, a gracze dołączają jednej z do dwóch rywalizujących ze sobą drużyn, mających przed sobą zupełnie inne cele.

PC

Predator: Hunting Grounds
Predator: Hunting Grounds

Akcji 24 kwietnia 2020

Predator: Hunting Grounds to oparta na filmowej licencji sieciowa gra akcji od twórców Friday the 13th: The Game. Oferuje asymetryczne rozgrywki multiplayer, w których jeden gracz wciela się w tytułowego Predatora, a pozostali w próbujących przetrwać ludzkich żołnierzy.

PCPS5XSXPS4

Evil Dead: The Game
Evil Dead: The Game

Akcji 13 maja 2022

Evil Dead: The Game to nastawiona na kooperację trzecioosobowa strzelanka oparta na kanwie kinowego cyklu Martwe Zło. Czterech graczy musi zmierzyć z potworami, walcząc za pomocą broni palnej i białej.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Beautiful Light
Beautiful Light

Akcji jeszcze nie ogłoszona

FPS, którego filarem jest asymetryczny tryb multiplayer. W Beautiful Light gracze wcielają się w agentów, którzy rywalizują o przejęcie kontroli nad tajemniczymi artefaktami, bądź w polujące na nich potwory.

PC

In Silence
In Silence

Akcji 30 października 2021

Survival horror FPP przygotowany z myślą o zabawie w trybie multiplayer. W In Silence jeden z graczy wciela się w monstrum zwane Rake, a pozostali – w ludzi, których zadaniem jest wyjście ze starcia z nim w jednym kawałku.

PC

Ghostbusters: Spirits Unleashed
Ghostbusters: Spirits Unleashed

Akcji 18 października 2022

Multiplayerowa gra akcji, opracowana przez studio Illfonic. W Ghostbusters: Spirits Unleashed czwórka graczy wciela się w Pogromców duchów, a piąty – w zjawę, na którą polują ci pierwsi. Pomiędzy misjami trafiamy do remizy, gdzie możemy ulepszyć protagonistów.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Propnight
Propnight

Akcji 1 grudnia 2021

Multiplayerowa gra akcji, utrzymana w konwencji horroru. W Propnight jeden gracz wciela się w oprawcę, a czwórka pozostałych – w uciekających przed nim nastolatków potrafiących zmieniać się w elementy otoczenia.

PC

Deceit 2
Deceit 2

Akcji 14 września 2023

Druga część serii gier akcji z elementami survival horroru, stworzona do zabawy w asymetrycznym trybie multiplayer. W Deceit 2 gracze wcielają się w „niewinnych” i zainfekowanych; ci pierwsi muszą uciec ze szpitala psychiatrycznego, a drudzy starają się im to uniemożliwić.

PCPS5XSXPS4XONE

Carnival Hunt
Carnival Hunt

Akcji listopad 2024

Carnival Hunt to gra akcji utrzymana w konwencji horroru z asymetrycznym trybem multiplayer, Podczas zabawy gracze wcielają się w jedną ze stron – potwory lub króliki – i walczą o to kto przetrwa najdłużej.

PC

Deceit
Deceit

Akcji 3 marca 2017

Deceit to multiplayerowa strzelanka z elementami survival horroru. Akcja dzieje się w szpitalu psychiatrycznym. Cztery osoby wcielają się w zdrowych pacjentów starających się uciec, a dwójka pozostałych - w krwiożercze potwory; celem tych drugich jest polowanie na resztę graczy i uniemożliwienie im realizacji misji.

PC

Primal Carnage: Extinction
Primal Carnage: Extinction

Akcji 3 kwietnia 2015

Sieciowa gra akcji, w której naprzeciw siebie stają drużyny złożone z żołnierzy oraz krwiożerczych dinozaurów. Tytuł jest kontynuacją wydanego w 2012 roku Primal Carnage, a za jego powstanie odpowiada wyrosłe ze społeczności modderów niezależne studio Circle 5. W Primal Carnage: Extinction przenosimy się na tropikalną wyspę, która w wyniku nieudanego eksperymentu wojskowego została opanowana przez różne gatunki prehistorycznych gadów.

PCPS4

Primal Carnage
Primal Carnage

Akcji 29 października 2012

Strzelanka, w której gracze wcielają się w najemników lub dinozaury. Oferuje zarówno rozgrywkę solową i tryb kooperacji. Sednem zabawy jest jednak współzawodnictwo i tryb Power Grid, w którym drużyny próbują przejąć kontrolę nad punktami. Gra wykorzystuje silnik Unreal Engine 3.

PC