Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Witch It (PC)

Witch It

Multiplayerowa gra akcji, która pozwala nam wziąć udział w zabawie w chowanego toczonej przez wiedźmy i polujących na nie wieśniaków.

Akcji | FPP | TPP | fantasy | elementy logiczne | sieciowe | multiplayer | indie | kooperacja

Okładka Witch It (PC)

data premiery gry:

22paź2020za 32dni

PC

2021

PS4 XONE

Witch It jest grą akcji opracowaną z myślą o multiplayerowej rozgrywce. Tytuł trafił na platformę PC, PS4 i XONE, a za jego stworzeniem stoi niezależny zespół Barrel Roll Game.

Mechanika

W Witch It uczestniczymy w swoistej zabawie w chowanego między wiedźmami i polującymi na nie wieśniakami. Rozgrywka została podzielona na rundy, w trakcie których stajemy po obu stronach barykady. Podczas gdy jako „łowca” akcję obserwujemy z perspektywy FPP, bawiąc się w roli „ofiary” kamerę mamy zawieszoną za plecami (TPP). Na tym jednak różnice się nie kończą, gdyż obie strony zmagań dysponują odmiennymi zestawami umiejętności. Podczas gdy wiedźmy mogą zamieniać się w elementy otoczenia (pokroju książek, drabin lub pudeł) i w takiej postaci przemieszczać się (choćby w celu ucieczki przed pościgiem), wieśniacy mogą atakować z dystansu i wypuszczać kurę-zwiadowcę pomagającą w wykrywaniu ofiar.

W miarę postępów zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia, otrzymując możliwość zakupu nowych zdolności lub elementów kosmetycznych. Zawody toczą się na zróżnicowanych mapach, takich jak nawiedzone cmentarzysko, rajska plaża i baśniowe miasteczko.

Tryby gry

Wydane na platformę PC, PS4 i XONE Witch It oferuje kilka trybów rozgrywki. Pierwszym z nich jest Hide and Seek, czyli wspomniana wcześniej zabawa w chowanego; wieśniacy wygrywają po wykryciu wszystkich wiedźm przed upływem czasu, z kolei czarownice zwyciężają, gdy co najmniej jednej z nich uda się przetrwać do końca odliczania. Drugim trybem jest Mobification, gdzie znalezione wiedźmy zmieniają się w łowców, natomiast trzeci to Hunt a Hag, w którym ścigający nie mogą korzystać z ataków dystansowych, natomiast ścigane tracą możliwość transformacji.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Witch It może się podobać – autorzy zdecydowali się na utrzymanie jej w kreskówkowej stylistyce i w bogatej kolorystyce. Wysoki poziom wykonania prezentuje również warstwa audio – dotyczy to zarówno przygrywającej w tle muzyki, jak i na przykład dźwięków towarzyszących działalności wiedźm, które mogą okazać się pomocne w ich zlokalizowaniu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Witch It

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Witch It

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5 2.8 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE