Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Deceit (PC)
OkładkaDeceit (PC)

Deceit PC

Deceit to multiplayerowa strzelanka z elementami survival horroru. Akcja dzieje się w szpitalu psychiatrycznym.

Akcji | FPP | TPP | survival horror | zagraj za darmo | kooperacja | asymetryczny multiplayer

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deceit Premiera PC

3marca2017

Steam

3marca2017

producent: World Makers / Automaton Games wydawca: World Makers / Automaton Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Deceit

Hunt: Showdown

Left 4 Dead 2

Evolve

Deceit to multiplayerowa strzelanina z elementami survival horroru, za której opracowaniem stoi niezależne studio Automaton. Tytuł został wydany na platformie PC, gdzie jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Fabuła

W Deceit gracz wciela się w jednego z sześciu nieszczęśników, którzy budzą się w szpitalu psychiatrycznym. Dwie osoby z tego grona są zarażone wirusem pozwalającym im na przemianę w krwiożercze potwory – podczas gdy zadaniem postawionym przed zdrowymi uczestnikami zmagań jest ucieczka z tego miejsca, zainfekowani muszą za wszelką cenę im w tym przeszkodzić.

Mechanika

Fundamentem wydanego na platformie PC Deceit jest asymetryczny tryb multiplayer. W trakcie zabawy eksplorujemy ponurą placówkę i okalające ją tereny, wykonując misje, których realizacja gwarantuje nam dostęp do kolejnych lokacji i coraz bogatszego arsenału broni i gadżetów. Niezależnie od tego, czy w danym momencie wcielamy się w zdrową czy w zainfekowaną osobę, w nasze ręce trafia między innymi nóż, pistolet oraz strzelba.

Niemniej, przede wszystkim niezarażone osoby docenią obecność pułapek i specjalnego skanera pozwalającego na identyfikację zainfekowanych; nie jest on jednak niezbędny, gdyż rozpoznanie nosicieli wirusa jest możliwe również poprzez uważną obserwację zachowań pozostałych uczestników zmagań.

Zarażeni muszą natomiast nie tylko sabotować działania swoich potencjalnych ofiar, lecz także zdobywać worki z krwią – dzięki niej po zgaśnięciu świateł mogą przemienić się w potężne monstra, cechujące się większą siłą i szybkością oraz zdolnością widzenia w ciemnościach. Wszystko to zwiększa ich szanse na powodzenie w trakcie polowania na ofiary szukające bezpieczników umożliwiających przywrócenie zasilania.

Kwestie techniczne

Deceit posiada przyzwoitej jakości grafikę. W osiągnięciu przyprawiającego o dreszcze klimatu pomaga przede wszystkim ponura kolorystyka i oszczędne oświetlenie lokacji.

Ostatnia modyfikacja 1 marca 2023

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Deceit: 18+