Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka White Noise 2 (PC)
OkładkaWhite Noise 2 (PC)

White Noise 2

Kontynuacja utrzymanej w klimacie horroru gry akcji hiszpańskiego studia Milkstone, przeznaczonej głównie do zabawy w asymetrycznym trybie wieloosobowym.

Akcji | FPP | survival horror | horror | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji

White Noise 2 Premiera

7kwi2017

PC

1wrz2017

XONE

producent: Milkstone wydawca: Milkstone Strona oficjalna

White Noise 2 to utrzymana w klimacie horroru gra akcji na platformę PC i XONE, przeznaczona głównie do zabawy w asymetrycznym trybie wieloosobowym. Produkcja jest kontynuacją prostej, wzorowanej na słynnym Slenderze produkcji White Noise: A Tale of Horror, która zadebiutowała pod koniec 2012 roku w ramach Xbox Live Indie Games, a kilka miesięcy później doczekała się ulepszonej wersji White Noise Online. Za wszystkie gry z cyklu odpowiada niezależny zespół Milkstone Studios z Hiszpanii.

Fabuła

Podczas zabawy wcielamy się w role badaczy-detektywów (ang. Investigators), którzy muszą odnaleźć wszystkie ukryte w świecie gry kasety z nagraniami i w ten sposób dowiedzieć się, kto lub co nawiedza to miejsce. Zadanie utrudnia nam jednak fakt, że cała rozgrywka toczy się w niemal całkowitych ciemnościach, na wyposażeniu mamy wyłącznie latarki, a naszym śladem podąża przerażający potwór.

Mechanika

Pod względem ogólnych założeń rozgrywki White Noise 2 w niczym nie odbiega od swoich poprzedniczek. Przystępując do zabawy, możemy wcielić się w jednego z czterech detektywów i spróbować odnaleźć ww. kasety z nagraniami, bądź wskoczyć w skórę potwora i zapolować na błąkających się w ciemnościach poszukiwaczy. Grając jako monstrum, musimy zabić wszystkich czterech detektywów, a jedyną zagrażającą nam rzeczą jest światło, teleportujące nas na pewną odległość od ofiary. Na szczęście do dyspozycji mamy jeszcze dodatkowe umiejętności specjalne (np. teleportacja, odporność na światło czy zamiana miejsc z detektywem) oraz tzw. totemy, które porozstawiane w świecie gry wywołują panikę wśród detektywów, a nam pomagają dojrzeć ich np. przez ściany.

Grając jako detektyw, do dyspozycji mamy niemal wyłącznie latarkę, która prócz tego, że oświetla nam drogę, potrafi na jakiś czas odstraszyć zbliżającego się potwora. Problem w tym, że dość szybko się ona rozładowuje, a zbyt długi kontakt z monstrum może doprowadzić do ataku paniki, co czyni nas doskonałym celem. Zazwyczaj 2-3 złapanie kończy się dla nas śmiercią. W sytuacjach podbramkowych możemy jednak korzystać z apteczek, środków przeciwbólowych oraz kilku innych gadżetów. Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, że śmierć nie oznacza dla nas końca zabawy, gdyż wtedy zamieniamy się w ducha i dzięki naszym nowym umiejętnościom możemy wspomagać pozostałych graczy do czasu, aż wygrają lub wszyscy zostaną zabici. Dodatkowo w miarę postępów rozgrywki możemy odblokować nowe grywalne postaci oraz lepsze modele latarek, charakteryzujące się np. większą żywotnością baterii.

Tryby rozgrywki

W White Noise 2 bawić możemy się także w pojedynkę, jednak całość rozwija skrzydła dopiero w asynchronicznym trybie wieloosobowym, przeznaczonym dla max. 5 graczy. Gracz wcielający się w potwora zdany jest tu oczywiście wyłącznie na siebie. Pozostała czwórka detektywów może (i powinna) jednak ze sobą współpracować, by wspólnie wyszukiwać taśmy z nagraniami i radzić sobie z tropiącym ich monstrum.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy White Noise 2 na platformie PC i XONE stoi na przeciętnym poziomie, co tyczy się zarówno szczegółowości świata gry, jak i animacji postaci. Różnicę między dziełem Milkstone Studios a współczesnymi produkcjami AAA niweluje jednak nieco fakt, że gra Hiszpanów zrealizowana została z nieco kreskówkowym zacięciem i lekkim przymrużeniem oka. Ciekawy dodatek stanowi znany z poprzednich odsłon system powtórek, pozwalający po zakończonej sesji obejrzeć zabawne nierzadko poczynania poszczególnych graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 5  

Klasyfikacja PEGI White Noise 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

White Noise 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Dual Core 1.6 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8500 GT lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows XP(SP3)
 • Zalecane:
 • Intel Quad Core 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB Geforce GTX 660 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7
PC
XONE