Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Depth (PC)

Depth PC

Ukierunkowana na rywalizację wieloosobową gra akcji, w której walczą ze sobą drużyny złożone z płetwonurków i polujących na nich rekinów. Tytuł jest debiutem wyrosłego ze społeczności modderów niezależnego studia Digital Confectioners.

Akcji | FPP | łowiectwo | nurkowanie | pod wodą

PC Windows
Okładka Depth (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3listopada2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Depth to dziejąca się pod wodą gra skradankowa, pozwalająca na wcielenie się w nurków lub polujące na nich rekiny. Jest to pierwszy komercyjny projekt zespołu złożonego z doświadczonych moderów, z których część brała udział w stworzeniu pierwszej wersji Killing Floor.

Całość zabawy polega na sieciowych starciach dwóch drużyn posiadających skrajnie odmienne cele. Pierwsza z nich to nurkowie, którzy schodzą pod wodę, by szukać skarbów, najczęściej ukrytych we wnętrzach zatopionych statków. Wcielając się w człowieka, mamy za zadanie wpierw zlokalizować drogocenny obiekt, a potem dostarczyć go na powierzchnię. Druga grupa graczy to rekiny i ich celem jest przeszkodzenie nurkom w realizacji zadań, co najczęściej oznacza zrobienie sobie z nieszczęśników smacznej przekąski.

Unikalne doznania zapewnia fakt, że zabawa toczy się głównie pod wodą. Oznacza to, że ruchy nurków podlegają takim samym zasadom jak w rzeczywistości. Rekiny natomiast wyposażone zostały w możliwość wykrywania drgań wody, co ułatwia im zlokalizowanie poruszających się ofiar. Co ciekawe, jest to równoważone przez bardzo słaby wzrok tych zwierząt. Oznacza to, że nieruchomy nurek jest praktycznie niewidoczny, natomiast płynący (albo jeszcze lepiej - krwawiący) stanowi łatwy cel. Tym samym cała zabawa sprowadza się do podwodnej zabawy w kotka i myszkę.

Depth działa w oparciu o technologię Unreal Engine 3. Pomimo faktu, że jest to gra niezależna, grafika nie odstaje od światowych standardów i oferuje realistyczny oraz pełen detali obraz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Depth

18+

Wymagania sprzętowe Depth

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 660 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
Ruszyły darmowe weekendy Helldivers i Depth na Steamie
Ruszyły darmowe weekendy Helldivers i Depth na Steamie

wiadomość26 października 2018

Na Steamie ruszyły darmowe weekendy dwóch tytułów – strzelanki Helldivers i asymetrycznej gry multiplayer Depth. Równolegle wystartowały również promocje pozwalające taniej nabyć obie produkcje.

Depth - darmowy weekend gry multiplayer o starciach nurków z rekinami
Depth - darmowy weekend gry multiplayer o starciach nurków z rekinami

wiadomość23 września 2017

W serwisie Steam ruszył darmowy weekend Depth, czyli nastawionej na rozgrywki multiplayer gry akcji, pozwalającej wziąć udział w podwodnych starciach nurków i rekinów. Przy okazji produkcja została mocno przeceniona.

Depth – darmowy weekend na Steamie
Depth – darmowy weekend na Steamie

wiadomość19 sierpnia 2016

Wczoraj na Steamie rozpoczął się darmowy weekend z grą Depth – wieloosobową produkcją FPP, w której gracze wcielają się w płetwonurków lub polujące na nich rekiny. Tytuł ten możecie wypróbować za darmo do godziny 22:00 w niedzielę.

Zapowiedziano Depth, czyli podwodną grę skradankową
Zapowiedziano Depth, czyli podwodną grę skradankową

wiadomość4 września 2010

W dzisiejszych czasach produkcje wypełnione świeżymi pomysłami należą niestety do rzadkości. Niezależna gra zatytułowana Depth chce być jednym z chlubnych wyjątków pozwalając graczom na wcielenie się w nurków lub polujące na nich rekiny.