Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4XONESwitchPC
Okładka Crawl (PS4)

Crawl

Przeznaczony do zabawy w lokalnym trybie multiplayer, roguelike’owy hack’n’slash w pixel-artowej oprawie graficznej. W debiutanckiej produkcji studia Powerhoof, naprzeciw siebie stają przemierzający lochy herosi oraz potwory, broniące ich przed niechcianymi przybyszami.

RPG | hack'and'slash | roguelike | dungeon-crawler | indie | RPG akcji | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Crawl (PS4)

producent: Powerhoof

wydawca: Powerhoof

Strona oficjalna

data premiery gry:

11kwi2017

PC XONE PS4

19gru2017

Switch

Crawl to zrealizowany w pixel-artowej oprawie graficznej zabawny hack’n’slash, przeznaczony do rywalizacji w lokalnym trybie multiplayer. W grze stają naprzeciw siebie przemierzający niebezpieczne lochy herosi oraz potwory broniące tychże lochów przed niechcianymi przybyszami. Produkcja jest debiutanckim dziełem niezależnego australijskiego studia Powerhoof.

W grze może bawić się od 2 do 4 graczy. Jeden z nich wciela się w postać śmiałka, próbującego przebrnąć przez wypełnione rozmaitymi pułapkami i krwiożerczymi potworami lochy. Pozostali gracze kontrolują pułapki i potwory, próbując wyeliminować herosa i uniemożliwić mu osiągnięcie celu. W przypadku śmierci bohatera, gracze zamieniają się rolami. Kontrolę nad śmiałkiem przejmuje gracz, któremu udało się go zabić, a kolejna rozgrywka rozpoczyna się dokładnie w miejscu, w którym jego poprzednik dokonał żywota.

Mechanika zabawy przypomina nieco klasyczne gry hack’n’slash, w których główny bohater zdobywa doświadczenie, awansując na kolejne poziomy i ulepszając swe umiejętności. Nie zabrakło oczywiście różnych rodzajów pancerzy oraz uzbrojenia, które porozrzucane są losowo w zakamarkach podziemi. Co ciekawe, nowy gracz przejmując postać śmiałka, zachowuje zdobyte przez poprzednika doświadczenie i przedmioty. Celem gry jest bowiem osiągnięcie 10 poziomu, na którym główny bohater przechodzi przez tajemniczy portal, rozpoczynając potyczkę z finałowym bossem.

Oprócz charakterystycznej, oldskulowej oprawy graficznej Crawl nawiązuje do klasyki, wykorzystując elementy typowych gier roguelike. Przemierzane przez nas lochy oraz rozkład broni, przedmiotów i potworów są każdorazowo generowane w sposób losowy. Gwarantuje to unikalność każdej kolejnej rozgrywki. Jedna runda w grze trwa około pół godziny, dzięki czemu Crawl nadaje się doskonale do szalonej zabawy z przyjaciółmi, toczonej przy jednym komputerze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 2 - 4  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Crawl

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.66 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD Graphics lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows XP(SP2)
Gabe Newell zgadza się na bycie jednym z bossów w Crawl
Gabe Newell zgadza się na bycie jednym z bossów w Crawl

wiadomość11 kwietnia 2015

Niedawno informowaliśmy Was o planach umieszczenia szefa Valve w grze Crawl. Okazuje się, że twórcy tego szalonego pomysłu otrzymali właśnie "zielone światło" od Newella i postać pojawi się oficjalnie w najbliższej aktualizacji tytułu.

Gabe Newell bossem w grze Crawl
Gabe Newell bossem w grze Crawl

wiadomość3 kwietnia 2015

Gabe Newell, prezes firmy Valve, zostanie jednym z bossów w grze Crawl – oldskulowej produkcji typu roguelike nastawionej na grę wieloosobową. Tytuł jest dostępny w ramach Early Access. Nowa zawartość pojawi się wraz z najbliższą aktualizacją, nie podano jednak konkretnej daty premiery.

PC
XONE
PS4
Switch