Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2015, 11:30

autor: Arantasar

Gabe Newell bossem w grze Crawl

Gabe Newell, prezes firmy Valve, zostanie jednym z bossów w grze Crawl – oldskulowej produkcji typu roguelike nastawionej na grę wieloosobową. Tytuł jest dostępny w ramach Early Access. Nowa zawartość pojawi się wraz z najbliższą aktualizacją, nie podano jednak konkretnej daty premiery.

Crawl – jak nazwa wskazuje – to przedstawiciel gatunku dungeon crawler. - Gabe Newell bossem w grze Crawl - wiadomość - 2015-04-03
Crawl – jak nazwa wskazuje – to przedstawiciel gatunku dungeon crawler.

Crawl to utrzymana w pixel-artowej stylistyce gra typu roguelike, nastawiona na tryb multiplayer. Jeden z graczy wciela się w śmiałka, próbującego przebrnąć przez wypełnione rozmaitymi pułapkami i krwiożerczymi potworami lochy. Pozostali uczestnicy przejmują kontrolę nad przeciwnikami, a ich zadaniem jest pokonanie głównego bohatera. Osoba, której udało się uśmiercić herosa zajmuje jego miejsce i zabawa toczy się dalej. W grze występują też bossowie, blokujący dostęp do głębszych obszarów labiryntu. Jednym z takich przeciwników zostanie Gabe Newell, prezes firmy Valve. Jego postać pojawi się wraz z najbliższą aktualizacją. Szef koncernu z Bellevue będzie mógł przybrać dwie formy. W pierwszej, stylizowanej na wcześniejszym wizerunku Gabe’a z krótszymi włosami i bez brody, zaatakuje gracza pięściami. W drugiej, opartej na aktualnym image’u, posłuży się za to śmiercionośnymi nożami. Co ciekawe, Newell w rzeczywistości kolekcjonuje różnego rodzaju ostrza, więc także ten element oparty jest na faktach.

Gabe lubi noże – i w grze, i w realu. - Gabe Newell bossem w grze Crawl - wiadomość - 2015-04-03
Gabe lubi noże – i w grze, i w realu.

Ponieważ klimat gry, mimo nastawienia tytułu na rozgrywkę wieloosobową, jest dość poważny, twórcy nie chcą psuć go zbytnio nowym bossem. Dlatego premierowy przeciwnik będzie pojawiał się losowo. W każdej rozgrywce spotkamy go też w innym miejscu labiryntu. W pierwszym momencie będzie wyglądał jak zwykły posąg. Jak stwierdził Barney Cumming, jeden z członków dwuosobowego studia Powerhoof, odpowiedzialnego za produkcję:

Posągi potworów pojawiają się w losowych miejscach lochu, tak więc Gabe będzie rzadką statuą – jeśli na nią trafisz, duchy zaczną w nią wnikać i przejmą nad nią kontrolę. Bohater nie będzie mógł opuścić komnaty dopóki nie pokona Gabe’a.

Informacja o umieszczeniu szefa firmy Valve jako bossa w grze Crawl została początkowo przyjęta jako żart z okazji Prima Aprilis, jednak jak podkreśla Cumming, w momencie publikacji wiadomości w Melbourne w Australii, gdzie znajduje się siedziba studia Powerhoof, był już drugi kwietnia. Nie jest to zresztą pierwszy żart, jaki twórcy gry umieścili w produkcji. W ciemnych korytarzach przemierzanych lochów można spotkać też agenta urzędu skarbowego. Jest to swoista zemsta za zewnętrzną kontrolę finansową, która ostatecznie opóźniła udostępnienie tytułu.

Nie jest to też pierwszy raz Gabe’a Newella w roli bohatera cyfrowego. Na początku roku informowaliśmy o modelu postaci sprzedawcy do gry Dota 2 wzorowanym na prezesie firmy Valve. Była to jednak akcja jednorazowa i grafiki nie są już dłużej dostępne. Gra Crawl jest dostępna na platformie Steam w ramach Early Access. Wyceniono ją na 9,99 euro (ok. 40 zł). Data premiery – zarówno całości, jak i najbliższej aktualizacji zawierającej nowego bossa – pozostaje nieznana, jednak dodatkowej zawartości powinniśmy się spodziewać raczej prędzej, niż później.