Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Primal Carnage (PC)

Primal Carnage PC

Strzelanka, w której gracze wcielają się w najemników lub dinozaury. Oferuje zarówno rozgrywkę solową i tryb kooperacji. Sednem zabawy jest jednak współzawodnictwo i tryb Power Grid, w którym drużyny próbują przejąć kontrolę nad punktami. Gra wykorzystuje silnik Unreal Engine 3.

Akcji | FPP | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Primal Carnage (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29października2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Primal Carnage to strzelanka, w której główną atrakcją są dinozaury. Gra opowiada o fatalnych konsekwencjach wojskowego eksperymentu związanego z pradawnymi gadami. Wobec fiaska projektu prehistoryczne bestie wydostały się na wolność i prowadzą zaciętą walkę z żołnierzami. W przedstawicieli obu frakcji wcielają się bezpośrednio gracze, do dyspozycji których oddano po pięć różnych klas najemników i dinozaurów oraz kilka trybów rozgrywki solowej i sieciowej.

Sednem zabawy jest współzawodnictwo i tryb Power Grid, w którym drużyny próbują przejąć kontrolę nad punktami. Oprócz tego pojawia się rozgrywka kooperacyjna w postaci trybu Survival, w którym pięciu najemników musi odeprzeć atak dinozaurów prowadzonych przez sztuczną inteligencję. W misjach tego typu gracze podróżują pociągiem lub łodzią i na końcu muszą stoczyć efektowną walkę z bossem.

Twórcy gry stawiają na zróżnicowaną rozgrywkę – gracze otrzymują przecież do wyboru frakcje najemników i dinozaurów. W przypadku pierwszej świat oglądamy z perspektywy FPP, a drugiej TPP. Każda z przygotowanych klas jest szczególnie skuteczna w walce z konkretnym typem przeciwników, chociaż oczywiście ma też słabości. To sprawia, że członkowie drużyn muszą ze sobą współpracować.

Gra wykorzystuje silnik Unreal Engine 3, który gwarantuje niezłą oprawę wizualną. Oczywiście najważniejszym elementem zabawy są dinozaury, które nieczęsto stają się tematem strzelanek. Jako, że tytuł skupia się głównie na rozgrywce sieciowej gracze otrzymują statystyki, elementy do odblokowania, DLC i wsparcie dla modów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-20  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 206 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Gry podobne do Primal Carnage

Wymagania wiekowe Primal Carnage

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Primal Carnage

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 17 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Sieciowa strzelanka z dinozaurami Primal Carnage zapowiedziana
Sieciowa strzelanka z dinozaurami Primal Carnage zapowiedziana

wiadomość6 lutego 2010

Wszystkich fanów Turoka i walki z dinozaurami powinna zainteresować informacja o sieciowej strzelance Primal Carnage, w której wcielamy się w najemnika zmagającego się właśnie z prehistorycznymi bestiami. Tytuł jest tworzony na silniku Unigine przez firmę Lukewarm Media i ma pojawić się jeszcze w tym roku w wersji na systemy operacyjne Windows oraz Linux.