Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2021, 09:57

Dead by Daylight ma moc; nowy rekord aktywności 5 lat po premierze

Dead by Daylight ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie, po raz pierwszy przekraczając próg 100 tys. osób bawiących się jednocześnie. To duży wyczyn, biorąc pod uwagę fakt, że gra ma już ponad pięć lat.

W SKRÓCIE:
  1. Dead by Daylight z nowym rekordem aktywności na Steamie,
  2. popularność gry rośnie od kilkunastu tygodni,
  3. z okazji piątych urodzin twórcy przygotowali event z wieloma atrakcjami.

Dwa tygodnie temu minęło pięć lat od premiery Dead by Daylight, czyli asymetrycznej gry multiplayer w klimacie horroru. W tej branży to niemal wieczność, ale produkcja ma się lepiej niż kiedykolwiek.

Wczoraj Dead by Daylight ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie. W najgorętszym momencie dnia w grę bawiło się 105 093 osoby jednocześnie. Popularność tytułu rośnie od kilku miesięcy. W maju najwyższe dzienne wyniki były o 58,3% wyższe niż w kwietniu, a w czerwcu zanotowano wzrost o 19,4%.

Jednym z powodów tych sukcesów jest udana nowa zawartość. W połowie ubiegłego miesiąca zadebiutowało DLC Resident Evil Chapter. Dodatek stał się największym bestsellerem tygodnia na Steamie i dzięki niemu Dead by Daylight ustanowiło nowy rekord aktywności na poziomie 94 855 graczy jednocześnie. Dziś wiemy już, że nie był to szczyt możliwości tej produkcji.

Autorzy dbają o podtrzymywanie zainteresowania graczy nie tylko dodatkami. Wczoraj wystartował event mający uświetnić piąte urodziny gry. Wydarzenie potrwa do 15 lipca. W jego trakcie fani mogą m.in. zdobywać w meczach rocznicowe korony. Jeśli uda im się dotrwać do końca rozgrywki, to ozdobę zatrzymają na zawsze.

Twórcy przygotowali także wyzwania dla całej społeczności. Ich ukończenie pozwoli na odblokowanie dodatkowych uroków i przedmiotów kosmetycznych, w tym strojów Davida Kinga oraz Widma. Ponadto w trakcie całego wydarzenia Sanktuarium Tajemnic działa na zasadzie codziennej rotacji i obejmuje umiejętności prawie każdej postaci z Dead by Daylight.

Na koniec warto dodać, że do map w rotacji powrócił Raccoon Police Department. Ten poziom zadebiutował w dodatku Resident Evil Chapter, ale okazał się tak upstrzony błędami, że twórcy musieli tymczasowo usunąć go z rozgrywki, aby usunąć problemy techniczne.

  1. Dead by Daylight - strona oficjalna