Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 09:45

Resident Evil Chapter i Naraka: Bladepoint zdominowały Steam

W ubiegłym tygodniu największym bestsellerem Steam było DLC Resident Evil Chapter do Dead by Daylight. Świetne rezultaty przynosi również demo Naraka: Bladepoint, napędzając pre-ordery gry.

W SKRÓCIE:
  1. DLC Resident Evil Chapter do Dead by Daylight to prawdziwy hit,
  2. popularność dema Naraka: Bladepoint napędza pre-ordery,
  3. wciąż doskonale radzi sobie Guilty Gear: Strive,
  4. wyśmienity debiut Wildermyth,
  5. nadal wysoka przedsprzedaż Battlefield 2042.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Kolejny raz zestawienie jest dosyć zaskakujące. Liderem sprzedaży okazało się wydane 15 czerwca DLC Resident Evil Chapter do asymetrycznej gry multiplayer Dead by Daylight. Sukces ten jest tym bardziej imponujący, że dodatek jest tani – kosztuje jedynie 43,99 zł.

Gra przeżywa obecnie złoty okres. W dniu premiery tego rozszerzenia ustanowiła nowy rekord aktywności na poziomie 94 855 graczy bawiących się jednocześnie na Steamie. Nie jest to zasługa wyłącznie nowego DLC. Od kilkunastu tygodni popularność Dead by Daylight rośnie w stałym tempie. W maju najwyższe dzienne wyniki aktywności były o 58,3% wyższe niż w kwietniu tego roku.

Reszta listy jest również ciekawa. Bijatyka Guilty Gear: Strive, która była liderem sprzedaży w poprzednim zestawieniu, nadal radzi sobie bardzo dobrze. Standardowe wydanie projektu zajęło drugie miejsce, a edycja Deluxe – ósme.

Warto również zwrócić uwagę na sukces Naraka: Bladepoint, czyli sieciowej gry battle royale koncentrującej się na walce bronią białą. Pre-order gry był czwartym największym bestsellerem Steam ubiegłego tygodnia. Produkcji wyraźnie pomogło demo, które tak naprawdę jest otwartą betą. Dzięki niemu projekt trafił do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych tytułów w serwisie studia Valve.

Udany debiut zaliczyło również niezależne RPG Wildermyth, które zajęło szóste miejsce. Przed premierą niewiele osób zwracało uwagę na ten tytuł. Okazał się on jednak zaskakująco innowacyjną produkcją, z mocno nietypowymi mechanizmami fabularnymi. PC Gamer w recenzji wystawił projektowi notę 90/100, stwierdzając, że zastosowane w nim rozwiązania zasługują na to, aby napędzać następną dekadę gatunku RPG. Zachwyceni są również gracze – na Steamie aż 96% ocen użytkowników jest pozytywnych.

Należy odnotować także nadal wysoką przedsprzedaż Battlefield 2042. Pre-order gry zajął siódme miejsce, a w poprzednim zestawieniu był czwarty. Strzelanka ukaże się dopiero za cztery miesiące, ale gracze bardzo dobrze zareagowali na prezentację projektu na tegorocznym E3, co doprowadziło zresztą również do renesansu popularności kilku wcześniejszych odsłon marki. Udany pokaz na targach (obejmujący m.in. występ Jacka Sparrowa) najpewniej odpowiada również za powrót Sea of Thieves do top 10.

  1. Dead by Daylight - strona oficjalna

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Dead by Daylight - Resident Evil Chapter

2.

Guilty Gear: Strive (edycja standardowa)

3.

Valve Index VR Kit

4.

Naraka: Bladepoint (pre-order)

5.

It Takes Two

6.

Wildermyth

7.

Battlefield 2042 (pre-order)

8.

Guilty Gear: Strive (edycja Deluxe)

9.

Sea of Thieves

10.

CS:GO Prime Status Upgrade