Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wildermyth (PC)
OkładkaWildermyth (PC)

Wildermyth PC

Taktyczna gra RPG, w której przygody są generowane losowo. W Wildermyth prowadzimy do boju drużynę herosów, którzy ze zwykłych farmerów stopniowo przemieniają się w zaprawionych w boju wojowników, łowców czy magów.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wildermyth Premiera PC

wczesny dostęp

13listopada2019

15czerwca2021

Steam

15czerwca2021

producent: Worldwalker Games wydawca: Worldwalker Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Wildermyth jest pomysłową, taktyczną grą RPG. Za opracowaniem tego tytułu stoi niewielkie, niezależne studio Worldwalker Games z Austin w amerykańskim stanie Teksas.

Fabuła

Wildermyth zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy zwanej Yondering Lands. Przeżywamy w niej rozmaite przygody, kontrolując trzyosobowe grupy bohaterów, z których każdy posiada własną historię i osobowość. W miarę postępów nasi podopieczni nie tylko rosną w siłę, z prostych farmerów stając się zaprawionymi w bojach herosami, lecz także nawiązują rozmaite relacje, a nawet starzeją się, by w końcu odejść w chwale (lub wręcz przeciwnie, gdyż to, jak potoczą się ich losy, zależy od decyzji podejmowanych przez nas w toku rozgrywki).

Mechanika

Zabawę w Wildermyth rozpoczynamy od kreacji naszej drużyny śmiałków. Statystyki poszczególnych jej członków są dobierane automatycznie, na podstawie ich historii i osobowości (jeśli uzyskany efekt nam nie odpowiada, proces można powtarzać aż do skutku), a my możemy swobodnie modyfikować ich wygląd. Pomimo że na początku zabawy nasi podopieczni są zwykłymi farmerami, w miarę postępów stają się coraz bardziej wyspecjalizowani w konkretnej profesji; mogą więc zostać nieustraszonymi wojownikami, preferującymi walkę na odległość łowcami bądź potężnymi magami.

Każda rozgrywka stanowi tutaj odrębną przygodę, w której trafiamy na unikalną mapę, gdzie mamy do wykonania rozmaite misje. Ponadto nasze aktywności, jak przemieszczanie się po mapie świata, odkrywanie nowych miejsc i realizacja zadań, a także toczenie starć z przeciwnikami, powodują upływ czasu. Wydarzenia, w jakich bierzemy udział, wpływają nie tylko na przebieg opowieści, lecz również na naszych podopiecznych i panujące między nimi relacje, co z kolei znajduje odzwierciedlenie między innymi w ich statystykach lub skuteczności bojowej; przykładowo, przyjacielska rywalizacja pomiędzy bohaterami może doprowadzić do tego, że będą zadawać wrogom większe obrażenia, owocem miłości dwojga zakochanych może być potomek, który z czasem zyska możliwość dołączenia do naszego zespołu, z kolei podstarzały heros jest słabszy i wolniejszy od młodszego.

Ważną rolę odgrywa tu walka z przeciwnikami. Starcia toczą się w trybie turowym, na arenach pokrytych siatką kwadratowych pól. Sukces zapewnia nie tylko umiejętne żonglowanie zdolnościami bojowymi herosów, lecz również właściwe ich rozstawienie na polu walki. Jak przystało na grę RPG, w miarę postępów nasi podopieczni zdobywają doświadczenie i lepsze wyposażenie, co pozwala im stawiać czoła coraz większym wyzwaniom. Jeśli któremuś z nich zdarzy się zginąć, możemy pozwolić mu odejść bądź go wskrzesić; po zakończonej przygodzie możemy natomiast przenieść naszych podopiecznych do kolejnej opowieści.

Kwestie techniczne

Kreskówkowa grafika gry Wildermyth może się podobać; jej poszczególne elementy są płaskie i ręcznie rysowane, a zaprojektowano je w taki sposób, by sprawiały wrażenie stworzonych z papieru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wildermyth cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Wildermyth: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wildermyth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit