Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONESwitchPSVPS4
Okładka Regalia: Of Men and Monarchs (PC)
OkładkaRegalia: Of Men and Monarchs (PC)

Regalia: Of Men and Monarchs

Turowe RPG z silnymi elementami strategicznymi, stworzone przez polskie studio Pixelated Milk. Regalia: Of Men And Monarchs zabiera nas do fantastycznej krainy, w której panuje powszechny pokój. Wcielamy się w rolę młodego szlachcica, Kaja Lorena.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | elementy strategiczne | polskie | crowdfunding

Regalia: Of Men and Monarchs Premiera

anulowana

PSV

18maj2017

PC

10kwi2018

PS4

12kwi2018

Switch

13kwi2018

XONE

producent: Pixelated Milk wydawca: Klabater wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Regalia: Of Men And Monarchs to wydana na PC, Switch itd. turowa gra RPG z silnymi elementami strategicznymi. Opracowało ją polskie studio Pixelated Milk.

Fabuła

Akcja toczy się w pełnej magii krainie fantasy, w której wszelkie wojny dawno temu uległy zakończeniu i wszędzie panuje pokój. Wcielamy się w młodego szlachcica imieniem Kay Loren. Przed śmiercią jego ojciec wyjawia mu, że odległym rejonie Rashytil znajdują się tereny, które według prawa należą do ich rodu. Po pogrzebie bohater, wraz z dwoma siostrami i wiernym rycerzem, postanawia udać się w to miejsce i objąć nad nim rządy. Niestety, u krańca podróży okazuje się, że cała domena jest w opłakanym stanie. Z miasta Ascalia pozostały ruiny, a większość terytorium przejęła we władanie dzika natura. Co gorsza, wkrótce potem z Kay’em kontaktuje się indykator, informujący, że jego rodzina zaciągnęła dawno temu dług, który wraz z odsetkami urósł do olbrzymich rozmiarów i to my mamy go spłacić. W trakcie kampanii podstawowym zadaniem gracza jest przywrócenie świetności miastu, gdyż to zapewni mu stały dostęp do gotówki na rozwój i spłatę zadłużenia. Przy okazji musimy odkryć, co doprowadziło domenę do tak opłakanego stanu.

Mechanika

Wykreowany przez autorów świat zamieszkuje wiele postaci niezależnych posiadających unikalne osobowości i biografie. Poprzez rozmowy i interakcje z nimi kształtujemy dynamiczne relacje, które wpływają na dalszy rozwój fabuły. W grze najwięcej czasu spędzamy eksplorując świat, wypełniając zadania oraz przede wszystkim walcząc. Bitwy rozgrywane są w systemie turowym na pokrytych siatką kwadratów mapach.

W skład naszej drużyny może wchodzić maksymalnie pięć osób, czyli bohater plus czterech towarzyszy wybranych z galerii dwunastu, jakich możemy zwerbować w trakcie całej kampanii. Wszystkie postacie dysponują unikalnymi umiejętnościami, które mają bardzo duży wpływ na przebieg potyczek. Co ciekawe, w grze brakuje zaklęć regenerujących zdrowie oraz eliksirów leczących. Zamiast tego musimy minimalizować otrzymywane obrażenia poprzez korzystanie z tarcz, pancerzy oraz osłon terenowych.

Nie zapomniano oczywiście o systemie rozwoju, pozwalającym ulepszać statystyki i zdolności postaci. Pomiędzy bitwami zajmujemy się rozwojem miasteczka. Musimy wznosić nowe budynki i ulepszać te już istniejące, gromadzić surowce, ulepszać technologie oraz dbać o zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Nie zabrakło także opcji nawiązywania stosunków dyplomatycznych i handlowych z innymi nacjami oraz wysyłania bohaterów na samodzielne misje.

Aspekty strategiczne rozgrywki są ściśle zintegrowane z mechanizmami RPG i nasze decyzje mają bezpośrednie przełożenie na przebieg przygód. Przykładowo, jeśli zadbamy o to, aby w mieście pojawił się kowal, to potem będziemy mogli udać się do niego w celu zmodyfikowania uzbrojenia i pancerzy. Ponadto gracz otrzymuje pełną swobodę eksplorowania mieściny i może wejść do każdego budynku oraz porozmawiać z każdym podwładnym.

Ostatnia modyfikacja 3 kwietnia 2017

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 380 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Regalia: Of Men and Monarchs cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Regalia: Of Men and Monarchs

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Regalia: Of Men and Monarchs Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz/Athlon 64 X2 6000+ 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT/Radeon HD 3850 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10
 • Zalecane:
 • Intel i3 2100 3.1 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10
PC
PSV
PS4
XONE
Switch