Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2017, 11:15

autor: AlexB

Regalia: Of Men and Monarchs zadebiutuje na konsolach w przyszłym roku

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników wydanego w maju tego roku „polskiego jRPG-a”, czyli Regalia: Of Men and Monarchs. Tytuł pojawi się w pierwszym kwartale 2018 roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch, opatrzony podtytułem Royal Edition.

Regalia: Of Men and Monarchs, czyli sfinansowane w serwisie Kickstarter nietypowe „polskie jRPG” z przymrużeniem oka, zadebiutowała na rynku w maju bieżącego roku. Niestety, wówczas pojawiła się jedynie wersja przeznaczona na komputery osobiste, a konsolowcy musieli obejść się smakiem. Na szczęście dla nich, nie na długo. Warszawskie studio Pixaleted Milk ogłosiło, że w pierwszym kwartale 2018 roku ich debiutanckie dzieło ukaże się na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Należy zaznaczyć, że na tych platformach tytuł zadebiutuje w edycji Royal, zawierającej wszystkie wydane dotąd DLC, nowe postacie oraz specjalny tryb, w którym kampania toczy się nieskończenie długo.

Już wkrótce świat Regalii będą mogli poznać również gracze konsolowi. - Regalia: Of Men and Monarchs zadebiutuje na konsolach w przyszłym roku - wiadomość - 2017-12-15
Już wkrótce świat Regalii będą mogli poznać również gracze konsolowi.

Według dotychczasowych opinii na temat Regalia: Of Men and Monarchs, gracze konsolowi mają na co czekać. Tytuł oferuje bowiem nie tylko rozwiniętą warstwę typowo „erpegową”, ze szczegółowo opisanymi parametrami bohaterów, walkami rozgrywanymi w systemie turowym, barwnymi postaciami i ciekawą fabułą na czele, ale również zaskakująco przyjemne i poprawnie zrealizowane elementy strategii ekonomicznej. Protagonistą tytułu jest niejaki Kay Loren, młody szlachcic, który w spadku po swoim ojcu otrzymuje miasteczko Ascalia. Niestety, po dotarciu na miejsce okazuje się, że cała domena popadła w ruinę, a na domiar złego głównego bohatera odwiedzają windykatorzy, żądający zwrotu pożyczek zaciągniętych dawno temu przez jego rodzinę (oczywiście z odpowiednimi odsetkami). Cel jest jasny – zwrócić wierzycielom pieniądze, przywrócić rodzimym ziemiom dawną świetność i dowiedzieć się, co spowodowało ich upadek.

Specyfika rozgrywki w Regalia: Of Men and Monarchs powinna doskonale sprawdzić się chociażby na Nintendo Switch. - Regalia: Of Men and Monarchs zadebiutuje na konsolach w przyszłym roku - wiadomość - 2017-12-15
Specyfika rozgrywki w Regalia: Of Men and Monarchs powinna doskonale sprawdzić się chociażby na Nintendo Switch.

Regalia: Of Men and Monarchs wyróżnia się nietypowym humorem, inspirowanym kultowym cyklem Świat Dysku Terry'ego Pratchetta. Jak napisali twórcy we wpisie na oficjalnym blogu PlayStation:

Nigdy nie chcieliśmy, by Regalia była opowieścią o smutnej młodzieży ratującej świat, rozmyślającej w wolnych chwilach o okrucieństwie świata i własnych cierpieniach. Od początku miała to być mniejsza, beztroska historia nawiązująca do setek innych, produkcja, którą świętej pamięci wielki sir Terry Pratchett określiłby jako „świat i zwierciadło światów”. Gra stanowi hołd dla naszych ulubionych tytułów, oddany jednak bez zbędnej łopatologii. Wiedzieliśmy, że Regalia potrzebuje swojej własnej tożsamości i właśnie to staraliśmy się osiągnąć.

Charakterystyczny, luźny klimat dzieła studia Pixaleted Milk podkreśla dwuwymiarowa, rysunkowa oprawa graficzna. Warto zaznaczyć, że jednym z jej autorów jest Lucjan „Runshin” Pakulski, znany czytelnikom portalu GRYOnline.pl jako twórca między innymi komiksowej serii Mastah & Szczypoon.

Początkowo deweloperzy z Pixaleted Milk zamierzali stworzyć również port Regalii: Of Men and Monarchs na PlayStation Vita. Niestety, jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na Kickstarterze, zespół napotkał mnóstwo problemów natury technicznej. Jeśli zatem kiedykolwiek ujrzy on światło dzienne, z pewnością nastąpi to w dużo późniejszym terminie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach