Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Naraka: Bladepoint (PC)

Naraka: Bladepoint PC

Sieciowa gra akcji TPP, która modelem rozgrywki przypomina np. For Honor od Ubisoftu, ale oferuje też kilka świeżych rozwiązań, takich jak swobodny, iście parkourowy system ruchu. Naraka: Bladepoint zostało opracowane przez chińskie studio 24 Entertainment.

Akcji | TPP | sieciowe

PC Windows
Okładka Naraka: Bladepoint (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

23kwietnia2021

Closed Beta

Koniec 25 kwietnia. Zapisy na Steamie.

sierpień2021

sierpień2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naraka: Bladepoint jest sieciową grą akcji, która koncentruje się na walce z wykorzystaniem broni białej i przypomina nieco znaną produkcję Ubisoftu - For Honor. Tytuł wzbogaca jednak formułę o kilka nowych pomysłów i rozwiązań. Za jego stworzenie i wydanie odpowiada debiutanckie studio z Chin - 24 Entertainment.

Mechanika

W Naraka: Bladepoint akcję obserwujemy zza pleców bohatera lub bohaterki - z tzw. perspektywy TPP. Zabawa polega na toczeniu starć z wykorzystaniem broni białej, a jej głównym celem jest oczywiście pokonanie rywala (lub rywali). Co ważne, walka nie zawsze odbywa się na równych zasadach - w niektórych sytuacjach możemy wykorzystywać przewagę liczebną, a także eliminować przeciwników atakami z ukrycia.

System walki zastosowany w produkcji 24 Entertainment kładzie nacisk na wyczucie rytmu i parowanie, blokowanie oraz unikanie ataków w odpowiednim czasie. Spore znaczenie ma tutaj znajomość poszczególnych animacji ataku - różne bronie charakteryzują się odmienną szybkością i siłą.

Twórcy wzbogacili swoją produkcję także o system eksploracji nawiązujący do parkouru. Gracze mają do swojej dyspozycji hak z liną, który mogą wykorzystać, by błyskawicznie dostać się do miejsca, które normalnie znajdowałoby się poza zasięgiem ich postaci. Możemy też wisieć, trzymając się wystających elementów na ścianach (co pozwala np. zastawić pułapkę na wroga), a nawet biegać po pionowych powierzchniach.

Tryby gry

W Naraka: Bladepoint podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Naraka: Bladepoint posiada ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Zarówno postacie, jak i plansze, na których walczą, prezentują się naprawdę dobrze. Solidne wrażenie sprawiają również animacje i efekty świetlne towarzyszące atakom. Twórcy zastosowali ciekawy styl artystyczny, w którym widać wyraźną inspirację chińską kulturą popularną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 4.8 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Naraka: Bladepoint

Wymagania wiekowe Naraka: Bladepoint

16+

Wymagania sprzętowe Naraka: Bladepoint

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 370 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7 SP1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Battle royale Naraka: Bladepoint przypomina Sekiro
Battle royale Naraka: Bladepoint przypomina Sekiro

wiadomość25 marca 2021

Naraka: Bladepoint to mocno inspirowane Sekiro: Shadows Die Twice battle royale. Tytuł zaoferuje rozrywkę nawet 60 graczom w jednym momencie. Premierę zaplanowano na lato tego roku.

Naraka Bladepoint - chińskie For Honor z naciskiem na swobodę i eksplorację map
Naraka Bladepoint - chińskie For Honor z naciskiem na swobodę i eksplorację map

wiadomość13 grudnia 2019

Na gali The Game Awards zapowiedziano sieciową grę akcji Naraka: Bladepoint, która przypomina nieco For Honor od francuskiego Ubisoftu. Zaprezentowano również pierwszy gameplay trailer.

Naraka Bladepoint - nowa gra NetEase Games na TGA 2019
Naraka Bladepoint - nowa gra NetEase Games na TGA 2019

wiadomość10 grudnia 2019

W czasie gali The Game Awards 2019 firmy NetEase Games oraz 24 Entertainment zapowiedzą tajemniczą produkcję Naraka: Bladepoint. Informacja na temat tego tytułu pojawiła się w tweecie organizatora imprezy, Geoffa Keighleya.