Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2021, 10:53

Forza Horizon 5 największą premierą Xbox Game Studios; Microsoft na fali

Debiut gry Forza Horizon 5 okazał się największą premierą w historii Xbox Game Studios. Dobrymi wynikami może pochwalić się także Naraka: Bladepoint.

W SKRÓCIE:
  • Phil Spencer podzielił się informacjami na temat debiutu gry Forza Horizon 5.
  • Okazuje się, że była to największa premiera w historii Xbox Game Studios.
  • Sprzedażą na poziomie 6 milionów kopii może się za to pochwalić Naraka: Bladepoint.

O tym, że Forza Horizon 5 jest wielkim sukcesem, wiedzieliśmy już wczoraj. Wystarczyło zerknąć na liczbę graczy, którzy uruchomili produkcję tuż po jej debiucie. Z czasem wyniki stały się jeszcze bardziej imponujące. Konkretne dane przedstawił Phil Spencer.

W poście opublikowanym na Twitterze szef marki Xbox zdradził, że w nową Forzę zagrało ponad 4,5 miliona osób. Do wyniku wliczają się egzemplarze uruchomione na PC, konsolach Xbox i za pośrednictwem usługi cloud gaming. W szczytowym momencie w FH5 bawiło się więc trzy razy więcej graczy niż w „czwórkę” w najlepszym jej momencie. Oznacza to, że najnowsza gra studia Playground Games jest największą premierą w historii Xbox Game Studios.

Forza Horizon 5 największą premierą Xbox Game Studios; Microsoft na fali - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Naraka: Bladepoint również z sukcesem

To nie jedyna produkcja, która ma się czym pochwalić. Kolejny kamień milowy osiągnęła także Naraka: Bladepoint. Gra battle royale studia 24 Entertainment rozeszła się bowiem w 6 milionach kopii. Wynikiem tym podzielono się dziś na oficjalnym koncie tytułu na Twitterze. Z tej okazji twórcy zorganizowali również prosty konkurs. Spośród osób, które udostępnią wspomniany post wybranych zostanie dwudziestu graczy, którzy otrzymają klucze do gry na Steam.

Forza Horizon 5 największą premierą Xbox Game Studios; Microsoft na fali - ilustracja #2
Źródło: Twitter