Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2021, 08:50

Forza Horizon 5 rozjechała konkurencję na Steamie

Premiera Forzy Horizon 5 nastąpi dopiero jutro, a mimo to gra była największym bestsellerem Steama ubiegłego tygodnia. Ponadto udany pokaz Elden Ring zachęcił wielu graczy do złożenia preorderu.

W SKRÓCIE:
  1. preordery Forza Horizon 5 rozchodzą się jak ciepłe bułeczki,
  2. nadal wysoka sprzedaż Age of Empires 4,
  3. udany pokaz gameplaya z Elden Ring napędza przedsprzedaż,
  4. gracze kupują drogie DLC do Lost Ark, aby zapewnić sobie dostęp do zamkniętych testów.

Jak w każdy poniedziałek, udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów poprzedniego tygodnia na Steamie. Bezkonkurencyjna okazała się Forza Horizon 5. Różne wydania tej gry wyścigowej zajęły dwa miejsca w pierwszej dziesiątce zestawienia, w tym to najwyższe.

Forza Horizon 5 zadebiutuje na rynku dopiero jutro, więc te wyniki wypracowały preordery. Pomaga w tym fakt, że zakup edycji Premium w przedsprzedaży zapewnia wcześniejszy dostęp do gry. Wczoraj informowaliśmy, że w ten sposób rozgrywkę rozpoczęło już ponad 800 tysięcy graczy na PC i konsolach.

Nadal wyśmienicie sprzedaje się lider poprzedniego zestawienia, czyli Age of Empires IV. Różne wydania tego RTS-a zajęły drugie i szóste miejsce na liście bestsellerów.

Warto zwrócić uwagę na wyśmienite wyniki przedsprzedaży Elden Ring. Na premierę tej gry poczekamy jeszcze ponad trzy miesiące, ale w miniony czwartek zorganizowano wirtualną prezentację, podczas której pokazano kilkanaście minut zapisu rozgrywki. Gameplay musiał bardzo spodobać się użytkownikom Steama, skoro zachęcił tak wielu z nich do złożenia preordera.

Reszta top 10 to głównie hity, które goszczą w zestawieniu od kilku tygodni, takie jak New World, Football Manager 2022 czy Back 4 Blood. Dopiero na dziesiątym miejscu znalazła się nowość w postaci DLC Platinum Founder's Pack do Lost Ark. MMORPG studia Tripod zadebiutuje na Steamie w marcu przyszłego roku, ale to drogie, bo kosztujące 385 złotych, rozszerzenie sprzedaje się tak dobrze już teraz, gdyż zapewnia dostęp do uruchomionej niedawno zamkniętej bety.

  1. Recenzja gry Forza Horizon 5 – ale cudny ten Meksyk!

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Gra:

1.

Forza Horizon 5

2.

Age of Empires IV

3.

Elden Ring

4.

New World

5.

Forza Horizon 5

6.

Age of Empires IV

7.

Back 4 Blood

8.

Football Manager 2022

9.

Zestaw VR Valve Index

10.

Lost Ark Platinum Founder's Pack

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5