Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXSXPCXONE
Okładka Football Manager 2022 (PC)
OkładkaFootball Manager 2022 (PC)

Football Manager 2022

FM 2022 | FM22

Football Manager 2022 to kolejna odsłona znanego i lubianego symulatora, pozwalającego graczom wcielić się w menadżera klubu piłkarskiego. Odpowiada za niego studio Sports Interactive, od lat rozwijające serię.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski | Xbox Play Anywhere | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager 2022 Premiera

9lis2021

PC XONE XSX

producent: Sports Interactive wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Football Manager 2022

FIFA Manager 14

Football Manager 2014

We Are Football

Football Manager 2022 to dzieło studia Sports Interactive, które od wielu lat rozwija serię, starając się udoskonalić formułę z każdą kolejną odsłoną. Produkcja jest symulatorem sportowym pozwalającym nam wcielić się w postać menadżera drużyny piłkarskiej. Tytuł oddaje graczowi pełną kontrolę nad rozwojem drużyny oraz wytycznymi taktycznymi, jakich powinni użyć zawodnicy.

Mechanika

Główne założenia produkcji od lat pozostają niezmienne. Tytuł pozwala nam wcielić się w menadżera klubu piłkarskiego. Możemy zarządzać jego finansami, kupować i sprzedawać zawodników, a także ich trenować. Na tym jednak nasze obowiązki się nie kończą – musimy zadbać o każdy aspekt funkcjonowania drużyny. W niektórych chwilach naszemu zespołowi przyda się rozmowa motywacyjna, innym razem trzeba będzie wypowiedzieć się w mediach na jakiś niewygodny temat, a czasami zmierzymy się z zarządem, który wbrew naszej woli zacznie wyprzedawać największe gwiazdy w celu zachowania płynności finansowej.

Kluczem do zwycięstwa jest stworzenie idealnej taktyki. Opracowanie skutecznych strategii na mecze z przeciwnikami może przechylić losy spotkania nawet wtedy, gdy dysponujemy teoretycznie słabszym składem. Niejednokrotnie musimy również dostosowywać się do sytuacji w trakcie spotkania, w zależności od tego jakie są jego losy.

Należy podkreślić, że dzięki zakupionym licencjom Football Menager 2022 daje nam możliwość pokierowania tysiącami prawdziwych zawodników i członków sztabu szkoleniowego.

Tryby gry

W tytuł można się bawić pojedynczo lub w trybie multiplayer. Główny trzon rozgrywki stanowi jednak rozbudowany tryb jednoosobowy, w którym obejmujemy kontrolę nad wybranym klubem lub reprezentacją (można prowadzić obie drużyny jednocześnie). Poza klasyczną karierą mamy także możliwość rozegrania draftu – miniturnieju, w którym kilka osób wybiera ulubionych zawodników w ramach określonego budżetu.

Kwestie techniczne

Przez większość czasu rozgrywka toczy się w kafelkowym menu, gdzie zarządzamy naszym zespołem. W trakcie samych meczów Football Manager 2022 może pochwalić się trójwymiarowym silnikiem graficznym, który dość wiernie przedstawia boiskowe wydarzenia. W najnowszej odsłonie twórcy postawili na zupełnie nowy system animacji, który sprawia, że ruchy zawodników są naturalniejsze, dzięki czemu wyglądają lepiej i bardziej realistycznie. Fanatycy starszych odsłon serii (lub posiadacze słabszych pecetów) mogą jednak zrezygnować z nowoczesnego widoku 3D na rzecz dwuwymiarowych „kuleczek”.

Ostatnia modyfikacja 13 września 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Football Manager 2022 cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2022

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Football Manager 2022 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz / AMD Athlon 64 1.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 9600M GT / Radeon HD 3650 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit
PC
XONE
XSX