Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2021, 09:12

Forza Horizon 5 ma już prawe milion graczy. Tyle osób zapłaciło ekstra za early access

Ponad 800 tysięcy graczy zapłaciło ekstra za edycję Premium gry Forza Horizon 5 i od piątku bawi się w najnowszą produkcję wyścigową studia Playground Games.

W Forzę Horizon 5 już bawi się 800 tysięcy osób (według dostępnych w grze rankingów), pomimo faktu, że premiera nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu, 9 listopada. Jest to możliwe dlatego, że gracze, którzy kupili w preorderze edycję Premium, rozpoczęli rozgrywkę już dwa dni temu, czyli 5 listopada.

EDYCJA PREMIUM FORZY HORIZON 5 TO:
  1. wczesny dostęp do gry (od 5 listopada),
  2. dwa duże rozszerzenia, z których każde zaoferuje nową lokację oraz dodatkowe samochody i elementy rozgrywki,
  3. przepustka samochodowa z 42 dodatkowymi autami, z których osiem otrzymacie na premierę gry, a reszta udostępniana będzie po jednym tygodniowo,
  4. pakiet powitalny z pięcioma tuningowanymi samochodami, domem gracza oraz jednorazowym bonem na dowolny pojazd dostępny w salonie,
  5. przepustka VIP zapewniająca liczne ułatwienia i inne bonusy.

Jest to imponujące osiągnięcie, zwłaszcza że omawiane wydanie nie jest tanie. Za edycję Premium trzeba zapłacić 439 złotych w Microsoft Store. Gra dostępna będzie w Xbox Game Passie od dnia premiery, ale tradycyjnie abonenci tej usługi zagrają tylko w podstawową wersję, bez DLC. Jeśli chcą odblokować wczesny dostęp oraz dodatkową zawartość, muszą kupić Zestaw dodatków Premium do Forzy Horizon 5 za 180 zł. Osoby, które najpierw kupią podstawową wersję FH5, a potem będą chciały ją ulepszyć do Premium zapłacą 199 zł.

W rzeczywistości sprzedaż tego wydania jest jeszcze wyższa. Liczba 800 tysięcy dotyczy bowiem tylko graczy, którzy zostali odnotowani w wirtualnych rankingach dostępnych w grze, a bez wątpienia są osoby, które kupiły edycję Premium i jeszcze nie rozpoczęły zabawy.

Przypomnijmy, że Forzę Horizon 5 opracowano z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S.

Wersja pecetowa sprzedawana jest zarówno w Microsoft Store, jak i na Steamie. Produkcja okazuje się wyraźnie tańsza w drugim z tych serwisów. Edycja Premium kosztuje tam 399,90 złotego, a standardowa 249,90 zł, podczas gdy w Microsoft Store za to drugie wydanie zapłacimy 299 zł.

Większość pecetowych graczy będzie preferowała zakup w serwisie firmy Valve. Warto jednak dodać, że kupując w Microsoft Store, możemy skorzystać z tzw. funkcji Xbox Play Anywhere, dzięki której grę wystarczy nabyć tylko raz, aby cieszyć się nią zarówno na PC, jak i konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Edycja ze Steama nie oferuje takich atrakcji.

Na koniec dodajmy, że w sieci zdążyło już pojawić się wiele recenzji i wynika z nich, iż jest to jedna z najlepszych gier tego roku. Według serwisu Metacritic Forza Horizon 5 ma średnią ocen na poziomie 91%, zarówno na PC, jak i na Xboksie Series X/S. Produkcja wprawiła w zachwyt również naszego redaktora, który przyznał jej notę 9.0/10.

  1. Recenzja gry Forza Horizon 5 – ale cudny ten Meksyk!
  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5