Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2021, 13:04

Forza Horizon 5 zachwyca oprawą i jakością wykonania

Ekipa Digital Foundry jest zachwycona warstwą techniczną gry Forza Horizon 5. Studio Playground Games pokazało kunszt, wykorzystując możliwości niesione przez nową generację konsol.

W SKRÓCIE:
  1. Ekipa Digital Foundry przygotowała materiał omawiający technikalia gry Forza Horizon 5.

Premiera gry Forza Horizon 5 zbliża się wielkimi krokami. Tytuł trafi na rynek 9 listopada 2021 roku na PC, Xboksie One i Series X|S. Jakiś czas temu publikowaliśmy materiały i opinie na jego temat, z których wynikało jednoznacznie, że będziemy mieli do czynienia z wyjątkowo dopracowanym i imponującym graficznie tytułem.

Do grona zachwyconych dołączyła ekipa Digital Foundry, która przygotowała wstępną analizę techniczną Forzy Horizon 5. Swoim materiałem potwierdza to, o czym wiemy od dłuższego czasu. Silnik graficzny napędzający serię zaliczył solidne ulepszenie, dzięki czemu oferuje bardziej dopracowane lokacje przy jednoczesnym ich powiększeniu, lepsze efekty cząsteczkowe i oświetlenie.

Jedynym aspektem, który może nieco zawodzić, jest implementacja ray tracingu – jest on dostępny jedynie w trybie Forzavista, służącym do oglądania samochodów z bliska. W nim gra wyciska maksimum możliwości graficznych danego sprzętu, jednak śledzenie promieni dokłada niewiele do jakości obrazu i nawet na porównaniach trudno je zauważyć.

Niemniej Forza Horizon 5 będzie mogła spokojnie walczyć o tytuł najlepiej wyglądającej gry tego roku i dziewiątej generacji konsol. To, co udało się osiągnąć zespołowi Playground Games, zasługuje na najwyższe uznanie.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5
  2. Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle
  3. Z Forza Horizon 5 wśród zwierząt - dokąd zmierza gatunek gier wyścigowych?