Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Lost Ark (PC)

Lost Ark PC

Dystrybuowane w formule free-to-play sieciowe RPG akcji, stworzone głównie na rynek azjatycki przez południowokoreańskie studio Tripod. Akcja gry toczy się w krainie fantasy, która przed wiekami uniknęła inwazji sił zła dzięki tytułowej Arce.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | PvP | PvE | widok izometryczny | MMO | RPG akcji | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Lost Ark (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost Ark to sieciowe RPG akcji w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play), przypominające w ogólnym zarysie inne popularne tytuły z gatunku, takie jak Path of Exile, Diablo czy Torchlight. Produkcja powstała w dużym koreańskim studiu Tripod i pierwotnie była przygotowywana z myślą o rynku azjatyckim, ale z czasem zdecydowano się udostępnić ją również na Zachodzie w wersji anglojęzycznej.

Fabuła

W grze znalazła się pełnoprawna kampania, zawierająca rozbudowane misje, interaktywne dialogi z postaciami niezależnymi oraz przerywniki filmowe. Fabuła została osadzona w epickim świecie fantasy. Przed wiekami został on ochroniony przed siłami zła dzięki tytułowemu magicznemu artefaktowi – Arce. Po stuleciach od tamtych wydarzeniach Arka stała się jedynie przedmiotem opowieści i legend, a ludzie przestali wierzyć w jej istnienie. Celem graczy w kampanii jest odnalezienie jej, zanim zrobi to Kazeroth – przywódca demonicznych legionów, pragnący wykorzystać ją do przejęcia władzy nad światem.

Rozgrywka

Rozgrywka została przedstawiona w rzucie izometrycznym. Wszelkiego rodzaju akcje bohatera wykonujemy za pomocą myszki lub skrótów klawiaturowych. Rozpoczynając zabawę, wybieramy jedną z 18 dostępnych klas postaci, które w wielu przypadkach reprezentują oryginalne podejście do klasycznych archetypów znanych z gier RPG. Przykładowo, Devil Hunter posługuje się trzema rodzajami broni palnej (pistolety, strzelba oraz karabin) i może je zmieniać błyskawicznie w zależności od sytuacji na polu bitwy. Z kolei Arkanistka korzysta z magicznych kart, których efekty są generowane losowo z dostępnej puli mocy.

Ponadto gracze mogą modyfikować umiejętności swoich bohaterów i dopasowywać je do własnego stylu walki. Oprócz tradycyjnej eksterminacji hord podrzędnych przeciwników, występują tu również wieloetapowe walki z potężnymi bossami, które zostały zaprojektowane na modłę pełnokrwistych gier akcji typu slasher. Obok szerokiej gamy aktywności PvE – którym można oddawać się drużynowo, razem z innymi użytkownikami – nie brakuje również atrakcji typu PvP (np. pojedynków na arenach).

Znalazło się tu też wiele elementów znanych z gatunku MMORPG. W świecie Lost Ark znajdują się miasta-huby, w których wchodzimy w społeczne interakcje z innymi graczami. Możemy również zbierać surowce (np. ścinając drzewa czy bawiąc się w górnika) i parać się rzemiosłem, wykopywać skarby tudzież łowić ryby. Interesującą opcją jest morska eksploracja, dzięki której odkrywamy nowe lokacje i zadania.

Technikalia

Lost Ark korzysta z technologii Unreal Engine i odznacza się wyjątkowo widowiskową oprawą graficzną, która swoją jakością przewyższa to, do czego przyzwyczajeni są miłośnicy klasycznych gier hack'and'slash.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 851 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lost Ark

16+

Analizujemy grę Lost Ark – pogromcę Diablo III z gwintem na pokładzie
Analizujemy grę Lost Ark – pogromcę Diablo III z gwintem na pokładzie

Przed premierą 12 września 2016, 17:00

Szczytową formą kooperacji mają być tradycyjnie rajdy, podczas których zdobywaniu najcenniejszych skarbów towarzyszyć będą największe – i najbardziej emocjonujące – niebezpieczeństwa. Do tego dochodzi okazjonalne mierzenie się ze „światowymi bossami” (World Boss), którym może stawiać czoła nawet kilkunastu graczy naraz, a także Cube Mode, w którym grupki użytkowników odpierają fale wrogów na zamkniętych arenach. Nie zabraknie też atrakcji dla entuzjastów zabawy PvP. Wprawdzie jak dotąd studio Tripod ujawniło tylko istnienie Colosseum, gdzie bohaterowie staną do walki w formatach 1 na 1 lub 3 na 3, ale można oczekiwać, że z czasem ujrzymy więcej form aktywności tego rodzaju.