Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2022, 13:25

Lost Ark łączy siły z Wiedźminem 3, gra dostanie też nową klasę

Twórcy popularnego MMORPG Lost Ark ogłosili współpracę z Wiedźminem 3 podczas konferencji LOA ON Summer. Oprócz tego zapowiedziano wiele nowości, w tym nową klasę postaci – Aeromancer.

Deweloperzy ze Smilegate podczas ostatniej konferencji nie szczędzili zapowiedzi dotyczących ich sztandarowej produkcji – Lost Ark. Polskich fanów najbardziej zaciekawi to, że koreańskie MMORPG czeka niezwykle interesująca współpraca – twórcy zapowiedzieli crossover z... naszym Wiedźminem 3!

Lost Ark x Wiedźmin

W trakcie konferencji LOA ON Summer jeden fragment został poświęcony na zapowiedź tej niecodziennej kooperacji.

Poniżej możecie zobaczyć zapis live z konferencji. By zobaczyć fragment o Wiedźminie 3 przewińcie do 2:29:45.

Póki co nie znamy żadnych szczegółów przybycia wiedźminów do świata Lost Ark. Dostaliśmy jedynie grafikę, teasującą współpracę, oraz sugestię, że efekty współpracy maja trafić do gry tej zimy – wyłącznie na koreańskie serwery.

Jeśli w istocie tak będzie, to można wysnuć wniosek, że reszta świata będzie mogła sprawdzić wiedźmiński event na własnej skórze pewnie dopiero w przyszłym roku.

Nowa klasa postaci – pogodynka

Ale nie samym Wiedźminem żyje człowiek. Podczas konferencji deweloperzy uraczyli nas także trailerem nowej klasy postaci, która będzie władać pogodą. Mowa o Aeromancerze (czy raczej Aeromancerce), której zdolności zaprezentowano na zwiastunie.

Aeromancerka przy pomocy swojego parasola może przywoływać potężne żywioły pogodowe: pokonać przeciwnika wiatrem, spalić go promieniami słońca, utopić w silnej ulewie, wytworzyć burzę, a nawet śnieg czy grad.

Lost Ark-owa „pogodynka” w walce ma postawić na dużą mobilnoś, a jej ataki mogą być łączone w śmiercionośne kombinacje.

Naturalnie deweloperzy podczas ponad dwugodzinnej konferencji zapowiedzieli masę innych zmian i usprawnień (skrót konferencji pojawił się w wątku Lost Arka na Reddicie). Wszystko wskazuje na to, że twórcy nie zasypiają gruszek w popiele i chcą zadbać o dobry odbiór nowego sezonu. Jeśli wiedźmiński event wypali, to z pewnością podbiją serca przynajmniej jeden grupy odbiorców – Polaków.

  1. Recenzja gry Lost Ark – fani Path of Exile i Diablo 3 muszą to sprawdzić!
  2. Lost Ark – poradnik do gry