Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5PS4XSXXONE
Okładka Chivalry 2 (PC)

Chivalry 2

Chivalry II

Chivalry II to kontynuacja nastawionej na tryb multiplayer pierwszoosobowej gry akcji z 2012 roku. Ponownie bierzemy udział w sieciowych starciach w realiach przypominających średniowiecze. Tym razem mają one jednak większą skalę i możemy w nich korzystać z koni.

Akcji | FPP | średniowiecze | sieciowe | multiplayer | Epic Store exclusive | Find Your Next Game

Okładka Chivalry 2 (PC)

data premiery gry:

gru2020

PC PS4 PS5 XSX XONE
Find Your Next Game 2020

Chivalry II to sieciowa gra akcji pozwalająca brać udział w średniowiecznych bitwach. Jest to kontynuacja popularnego Chivalry: Medieval Warfare z 2012 roku. Obie produkcje opracowało studio Torn Banner.

Mechanika

W Chivalry II akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a rozgrywka koncentruje się na potyczkach z innymi graczami przy użyciu różnorodnej broni białej, jak również łuków i kusz. Nowością w porównaniu z poprzednią częścią jest możliwość korzystania z koni. Produkcja osadzona jest w fikcyjnym uniwersum, zainspirowanym hollywoodzkimi filmami i autorzy skupili się głównie na widowiskowości starć, a nie ich realizmie.

Projekt oferuje rozbudowany system walki, pozwalający dokładnie kontrolować każdy ruch za pomocą myszki. W porównaniu z pierwszą częścią został on mocno ulepszony, dzięki czemu oferuje więcej typów manewrów i jest łatwiejszy do opanowania.

Gra może się pochwalić znacznie większą skalą starć niż pierwsze Chivalry, pozwalając na potyczki z 64 graczami. Rozgrywka ma charakter drużynowy. Uczestnicy zabawy dzielą się na dwie frakcje i każda strona otrzymuje do wykonania konkretne zadania, których wypełnienie wymaga dobrej współpracy z towarzyszami broni. Produkcja oferuje dużą różnorodność wrażeń. Podczas rozgrywki bierzemy udział m.in. w oblężeniach twierdz, plądrowaniu wiosek oraz walkach na ubitych polach i w lasach.

Mapy wypełnione są interaktywny obiektami, a rozgrywką rządzi rozbudowany silnik fizyczny. Zapewnia to dużą swobodę akcji. Możemy np. podpalić kurę i rzucić nią w przeciwnika, czy użyć ciała zabitego wroga jako pocisku do katapulty.

Tryby gry

Chivalry II oferuje wyłącznie tryb multiplayer.

Kwestie techniczne

Produkcja posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, którą zbudowano na silniku Unreal Engine 4. W porównaniu z pierwszą częścią zwiększono skalę starć i poziom detali oraz gruntownie przerobiono cały system animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 64  

Oczekiwania czytelników: 2,8 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Chivalry 2

Wymagania wiekowe Chivalry 2

18+

Chivalry 2 trafi na konsole i zaoferuje cross-play
Chivalry 2 trafi na konsole i zaoferuje cross-play

wiadomość11 czerwca 2020

Zespół Torn Banner zapowiedział konsolowe wersje Chivalry 2. Ponadto ogłoszono, że gra zaoferuje cross-play, pozwalając na wspólną zabawę graczom pecetowym oraz posiadaczom konsol PS4, XOne, PS5 i Xbox Series X.

Chivalry 2 na pierwszych gameplayach
Chivalry 2 na pierwszych gameplayach

wiadomość20 lutego 2020

Do sieci trafiły właśnie pierwsze gameplaye z Chivalry 2, czyli kontynuacji sieciowej gry akcji z 2012 roku, w której gracze wcielają się w średniowiecznych rycerzy i walczą między sobą. Produkcja ma zadebiutować jeszcze w tym roku wyłącznie w Epic Games Store.

Chivalry 2 zapowiedziane, premiera w 2020 roku w Epic Games Store
Chivalry 2 zapowiedziane, premiera w 2020 roku w Epic Games Store

wiadomość10 czerwca 2019

Podczas PC Gaming Show firmy Torn Banner Studios i Tripwire Interactive pokazały pierwszy zwiastun Chivarly 2, czyli kontynuacji popularnej gry multiplayer z 2012 roku.

PC
PS4
PS5
XSX
XONE