Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Chivalry 2 (PC)

Chivalry 2 PC

Chivalry II

Chivalry II to kontynuacja nastawionej na tryb multiplayer pierwszoosobowej gry akcji z 2012 roku. Ponownie bierzemy udział w sieciowych starciach w realiach przypominających średniowiecze. Tym razem mają one jednak większą skalę i możemy w nich korzystać z koni.

Akcji | FPP | średniowiecze | sieciowe | multiplayer | Epic Store exclusive

PC Windows
Okładka Chivalry 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Epic Store

Chivalry II to sieciowa gra akcji pozwalająca brać udział w średniowiecznych bitwach. Jest to kontynuacja popularnego Chivalry: Medieval Warfare z 2012 roku. Obie produkcje opracowało studio Torn Banner.

Mechanika

W Chivalry II akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a rozgrywka koncentruje się na potyczkach z innymi graczami przy użyciu różnorodnej broni białej, jak również łuków i kusz. Nowością w porównaniu z poprzednią częścią jest możliwość korzystania z koni. Produkcja osadzona jest w fikcyjnym uniwersum, zainspirowanym hollywoodzkimi filmami i autorzy skupili się głównie na widowiskowości starć, a nie ich realizmie.

Projekt oferuje rozbudowany system walki, pozwalający dokładnie kontrolować każdy ruch za pomocą myszki. W porównaniu z pierwszą częścią został on mocno ulepszony, dzięki czemu oferuje więcej typów manewrów i jest łatwiejszy do opanowania.

Gra może się pochwalić znacznie większą skalą starć niż pierwsze Chivalry, pozwalając na potyczki z 64 graczami. Rozgrywka ma charakter drużynowy. Uczestnicy zabawy dzielą się na dwie frakcje i każda strona otrzymuje do wykonania konkretne zadania, których wypełnienie wymaga dobrej współpracy z towarzyszami broni. Produkcja oferuje dużą różnorodność wrażeń. Podczas rozgrywki bierzemy udział m.in. w oblężeniach twierdz, plądrowaniu wiosek oraz walkach na ubitych polach i w lasach.

Mapy wypełnione są interaktywny obiektami, a rozgrywką rządzi rozbudowany silnik fizyczny. Zapewnia to dużą swobodę akcji. Możemy np. podpalić kurę i rzucić nią w przeciwnika, czy użyć ciała zabitego wroga jako pocisku do katapulty.

Tryby gry

Chivalry II oferuje wyłącznie tryb multiplayer.

Kwestie techniczne

Produkcja posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, którą zbudowano na silniku Unreal Engine 4. W porównaniu z pierwszą częścią zwiększono skalę starć i poziom detali oraz gruntownie przerobiono cały system animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 64  

Oczekiwania czytelników: 2.3 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Gry podobne do Chivalry 2

Wymagania wiekowe Chivalry 2

18+

Chivalry 2 zapowiedziane, premiera w 2020 roku w Epic Games Store
Chivalry 2 zapowiedziane, premiera w 2020 roku w Epic Games Store

wiadomość10 czerwca 2019

Podczas PC Gaming Show firmy Torn Banner Studios i Tripwire Interactive pokazały pierwszy zwiastun Chivarly 2, czyli kontynuacji popularnej gry multiplayer z 2012 roku.